Rotor rehabilitacyjny - do czego służy?
Zdrowie Jerzy Zastępa - 01-11-2020

Rotor rehabilitacyjny - do czego służy?

W dzisiejszych czasach skuteczna rehabilitacja w zaciszu domowym jest możliwa. Na rynku odnajdziemy, bowiem różnego rodzaju specjalistyczny sprzęt medyczny, który może nam w tym bardzo dobrze pomóc. Szybszy powrót do pełnej sprawności u pacjentów, którzy odnieśli uraz górnych lub dolnych kończyn umożliwia urządzenie o nazwie rotor rehabilitacyjny.

W czym może się nam przydać rotor rehabilitacyjny?

Rotory rehabilitacyjne to bardzo wygodne urządzenia do domowej rehabilitacji. Jesteśmy na nich w stanie zrobić naprawdę dużo. Dzięki ćwiczeniom wykonywanym na tego typu sprzęcie poprawiamy zakres ruchu kończyn. Te niewielkie urządzenia medyczne są, zatem w stanie skutecznie pomóc w odzyskaniu sprawności pacjenta. Warto zaznaczyć, że rotory rehabilitacyjne przydatne są także w przypadku zaburzeń neurologicznych. Można stosować je przy: niedowładzie kończyn czy w ramach rekonwalescencji po wykonanych operacjach neurochirurgicznych.  Zalecane są także osobom, które dochodzą do zdrowia po przebytym zawale serca oraz wszystkim tym osobom, które mają problem z ruchomością stawów. Grupa beneficjentów rotorów rehabilitacyjnych jest naprawdę duża. Takie urządzenie może przydać się nam także do wykonywania ćwiczeń mających na celu eliminację bólu kręgosłupa lub pleców czy też do usprawnienia stawu kolanowego. Sprzęt ten często wykorzystywany jest też do ćwiczeń rekreacyjnych, można bowiem na nim efektywnie poprawić swoją kondycje ruchową. Rotor rehabilitacyjny dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji zapewnia osobom wykonującym ćwiczenia pełną wygodę i bezpieczeństwo.

Rotor rehabilitacyjny - do czego służy?

Rotory rehabilitacyjne to urządzenia, które mają wiele zalet. Są niewielki, łatwo można je złożyć i zdemontować, można także dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta, a do tego dostępne są w naprawdę przystępnych cenach. Dzięki nim możliwe staje się kontynuowanie ćwiczeń w warunkach domowych, a w trakcie takiego rodzaju rehabilitacji pacjent nie jest narażony na nadmierne obciążenie

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu rotora rehabilitacyjnego?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup rotora rehabilitacyjnego pamiętajmy, że dobrze jest wybrać model wykonany z wysokiej jakości materiałów, który wyposażony jest w stopki antypoślizgowe. Warto również zwrócić uwagę na to czy rotor posiada regulację oporu i gumowe oparcia na stopy, ma to, bowiem wpływ na komfort użytkowania sprzętu. Przydatnym dodatkiem jest również wielofunkcyjny licznik, który pokazuje nam takie dane jak: czas treningu czy ilość wykonanych obrotów. Jeżeli szukamy rotorów rehabilitacyjnych, które posiadają bardzo korzystny stosunek ceny do jakości to z pewnością warto zapoznać się z ofertą rotorów dostępnych na stronie internetowej sklepmedicus.pl. Odnajdziemy to rotory rehabilitacyjne wielu różnych znanych producentów. Ponadto zakupimy tu sprzęt w ciekawych wariantach kolorystycznych oraz o różnych wielkościach. Sklepmedicus.pl to sprawdzony sprzedawca, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów, jakość obsługi jest tu na naprawdę wysokim poziomie.