Kontenery biurowe – warto czy nie warto?
Kraków Jerzy Kania - 28-02-2021

Kontenery biurowe – warto czy nie warto?

Rewolucja w branży architektonicznej wciąż trwa. Czasy, gdy przedsiębiorcy mogli sobie pozwolić na wybudowanie tradycyjnej nieruchomości, odchodzą do lamusa. Firmy coraz chętniej decydują się na tzw. budownictwo modułowe. Czy kontenery biurowe to dobry pomysł? W tym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości. Czytajcie dalej!

Kontenery biurowe – zalety

Zalet wynikających z eksploatacji kontenerów jako miejsc do pracy biurowej nie jesteśmy w stanie zliczyć na palcach jednej ręki. Jest ich naprawdę dużo. Podstawowym atutem tego rozwiązania jest oszczędność czasu oraz materiałów, czyli kwestie o jakich najczęściej wspominają wszyscy, którzy podjęli decyzje o zorganizowaniu swojego biura właśnie w modułowych kontenerach. Budowa tradycyjnej nieruchomości wymaga nie tylko dużo czasu, ale także szeregu skomplikowanych formalności, tj.  zezwoleń, procedur, przygotowań oraz planów.

Kontenery biurowe – warto czy nie warto?

Stawianie kontenerów biurowych jest znacznie łatwiejsze jeśli chodzi o tę kwestię. Nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, a same kontenery produkowane są w odpowiednio do tego przygotowanych fabrykach, nie spędzając nam snu z powiek. Kupujemy przysłowiowego „gotowca”. Gotowe kontenery można bez problemu ze sobą łączyć i wprowadzać w nich ewentualne modyfikacje.

Kontenery – łącz je ze sobą

Dzięki możliwości łączenia ze sobą kontenerów biurowych i tworzenia z nich dużo większych, niż mogłoby się wydawać, obiektów budowlanych - stawianie nieruchomości jest czyste, proste i niezwykle mało wymagające. Budownictwo modułowe nie wymaga od nas przygotowania fundamentów i innych stałych elementów. Atutem tego rozwiązania jest też możliwość bezproblemowych modyfikacji w przyszłości, w zależności od zmieniających potrzeb. Plusem jest też fakt, że kontenery biurowe można przewozić, jeśli np. wasza firma zmieni lokalizację. Nie musicie wynajmować nowej powierzchni biurowej, szukać budynków do kupienia – wystarczy jedynie zabezpieczyć drobne elementy znajdujące się w waszym biurze, przewieźć kontenery, a następnie rozłożyć wszystko tak jak było, już w nowym miejscu.

Kontenery biurowe to nowoczesny design

Kontenery biurowe, o których mowa, dzięki nowoczesnym technologiom i swojej stylistyce, wyglądają w dzisiejszych czasach naprawdę genialnie. Oryginalny design, nowoczesność, styl – tak właśnie można je opisać. Co ważne, kontenery pozwalają wam na wprowadzanie zmian, które sprawią, że wasza przestrzeń biurowa będzie spójna z wizerunkiem całej firmy.

Biuro na placu budowy

Fakt, że kontenery można ustawić w dowolnej konfiguracji i miejscu, przypadł do gustu osobom pracującym w branży budowlanej. Na placach budowy sprawdzają się idealnie jako pomieszczenie biurowe bądź biuro dewelopera. Wykorzystują je też właściciele kiosków, punktów gastronomicznych, a nawet przedszkoli.

Czy warto zainwestować w kontenery biurowe?

Samo słowo kontenery kojarzy się wielu osobom z tymi przeznaczonymi do transportu: lądowego, wodnego, powietrznego. Obecnie mają mnóstwo innych zastosowań. Wiele kontenerów, które znajdziemy aktualnie na rynku ma pełne wyposażenie oraz przyłącze do instalacji wodnej i energetycznej. Są tańsze, szybsze i nie wymagają tylu formalności co postawienie tradycyjnego budynku. Jeśli zastanawiacie się, czy warto wziąć je pod uwagę szukając pomieszczenia na biuro -nasza odpowiedź jest jednoznaczna! Zdecydowanie warto!