Interaktywna mapa Bożonarodzeniowa
Kraków Sandra Kula - 07-12-2020

Interaktywna mapa Bożonarodzeniowa

Każdy w naturalny sposób czuje zbliżające się Święta i czas, który wiąże się z emocjami i wspólnym spędzaniem czasu. Dla przedsiębiorców grudzień i okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy, a także znacznie większych zysków. Niestety obecny czas nie jest dla nich łaskawy. Na szczęście miasto Kraków postanowiło w ten świąteczny czas, pomóc przedsiębiorcom.

Zakupu online – także w święta

Prezenty, ubrania, dekoracje, choinki i inne świąteczne produkty, w dzisiejszych czasach są zamawiane głównie online. Bardzo duża część społeczeństwa przerzuciła się na ten typ zakupów i postanowiła poszaleć w sklepach internetowych. Jednak w Sieci jest mnóstwo różnych witryn i nie zawsze wiadomo, na której znajdzie się coś wartościowego. Globalna sieć jest bardzo rozbudowana, natomiast Kraków pragnąłby, aby jego mieszkańcy, robiąc zakupy online wspierali firmy lokalne, w tym wyjątkowych rzemieślników. Potrzeba poinformowania mieszkańców o tym, kto w ich mieście dostarcza produkty online, została zaspokojona pewną inicjatywą.

Interaktywna mapa Bożonarodzeniowa

Interaktywna mapa przedsiębiorców

Stworzenie interaktywnej mapy, na której przedsiębiorcy będą zaznaczać swoje firmy, pozwoliło na zakomunikowanie do internautów, gdzie mogą lokalnie zamawiać online. Pojawienie się na tej Bożonarodzeniowej mapie nie jest trudne. Trzeba jedynie wypełnić krótką ankietę, a następnie czekać na dodanie punktu na mapie. Jest to pomysł, który ma ogromne znaczenie dla lokalnych firm i rzemieślników, którzy w okresie pandemii borykają się ze znacznie zmniejszonym popytem.

Wsparcie dla biznesu

Powyższa propozycja jest jednym z działań mającym na celu wsparcie dla biznesu, ale także pomysłem na usprawnienie zakupów świątecznych wszystkich mieszkańców Krakowa. Na mapie umieszczone są punkty, w których szybko zakupi się oryginalne upominki czy jakościowe ubrania. Dodatkowo każdy może poszukać swoich ulubionych sklepików i dostawców i to właśnie u nich, pomimo przeszkód, dokonać zakupów online. W projekcie bierze udział także gastronomia, która mocno odczuła lockdown i teraz może w świąteczny czas posilić swoich klientów, najlepszymi smakołykami.