Co daje taniec?
Rozrywka Jakub Drath - 27-12-2019

Co daje taniec?

Być może bezskutecznie próbujesz znaleźć swoją ulubioną formę aktywności. Na Twojej drodze pojawiały się dotychczas lekcje tenisa, próbowałaś zaprzyjaźnić się ze sprzętem na siłowni czy też polubić fitness aerobic, lecz żadne z powyższych nie sprawiało Ci przyjemności. Pora rzucić sobie wyzwanie i rozpocząć nauki w zupełnie odmiennym wymiarze sportu. Pora na taniec!

Przede wszystkim zabawa

Ten rodzaj aktywności fizycznej można śmiało potraktować z przymrużeniem oka. Taniec to przede wszystkim świetna zabawa, która znakomicie wpływa na układ nerwowy, rozluźniając nagromadzone napięcie. Nawet jeśli jesteś nieporadną istotą ze słabym wyczuciem rytmu, nauki tańca pozwolą Ci poznać swoje ciało z zupełnie innej strony. Nie liczy się idealnie wykonana figura, nie ma też szyderczych uśmiechów ze strony innych. Tutaj liczy się tylko ciało, które uwalnia się pod wpływem melodii.

Świadome ciało

Pierwsze godziny w tańcu pozwolą ukształtować świadomość co do tego, jak w ruchu zachowuje się Twoje ciało. Przy regularnym treningu poprawia się koordynacja ruchowa i następuje wzrost kondycji. W tym samym momencie pojawi się też ogromna przyjemność czerpana z tańca. Każde zajęcia to świetna dawka spalonych kilokalorii, wzmocnione mięśnie i prawidłowa postawa. Tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze!

Pomimo wysiłku fizycznego, po każdej lekcji tańca poczujesz przypływ energii. To właśnie dzięki niej nabierzesz pewności siebie i poprawisz swój nastrój. Taniec jest lekiem na najbardziej stresujący dzień. Większość pań podejmujących naukę tańca zauważa, że sport ten wyzwala w nich kobiecość – to taki przyjemny „efekt uboczny”.

Co daje taniec?

Podejmij ryzyko

Taniec jest sportem tak różnorodnym, że każda jego cząstka może być dopasowana do kobiety w każdym wieku. Bez względu na umiejętności, jednym z tańców godnych uwagi jest tango. Nie wymaga ono znajomości skomplikowanych figur, a całość opiera się na relacji pomiędzy partnerami. Warto poznać historię tego ognistego tańca i dać się porwać jego melodyjnym i zmysłowym rytmom.