7 pomysłów na aktywny weekend w Małopolsce
Rozrywka Maria Szczepańska - 12-05-2020

7 pomysłów na aktywny weekend w Małopolsce

Obecnie spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem lub telewizorem. Wpływa to negatywnie na naszą pamięć, koncentrację i zdrowie fizyczne. Dlatego warto spędzić weekend aktywnie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Małopolsce. 

Squash4You

Stworzyli go prawdziwi pasjonaci squasha. Warto podkreślić, że Squash4You od dawna uznawany jest za jedno z najlepszych ośrodków sportowych w Krakowie. Oferuje dwa kluby, jeden na Księcia Józefa 54 a, a drugi Nad Strugą 7. Znajdują się w nich najwyższej jakości korty squashowe.

Centrum Wspinaczkowe Forteca

Oferuje sekcje wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych. Ponadto organizuje imprezy integracyjne oraz kurs do pracy na wysokości i kurs wspinaczki skalnej. Na chętnych czekają też jednodniowe wyjazdy w skały. Centrum zapewnia profesjonalny sprzęt do wspinaczki. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. W ofercie znajdziesz zarówno sekcje dla początkujących, jak i zaawansowanych.

7 pomysłów na aktywny weekend w Małopolsce

Krakowski Klub Kajakowy

Kraków jest jednym z najlepszych ośrodków kajakarstwa białego w Europie. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, wybierz się na ul. Kolną 2. Klub dysponuje 320-metrowym torem kajakowym (szerokość 12-14 m, głębokość 1,45 m). Oferuje profesjonalny instruktaż i niezbędny sprzęt. Po treningu możesz wziąć prysznic i zrelaksować się w saunie. Zajęcia organizowane są od kwietnia do października. Natomiast przez cały rok możesz korzystać z jacuzzi, sauny i basenu dostępnych w pobliskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym.

Skałki Twardowskiego

To świetne miejsce dla miłośników wspinaczki. Warto wspiąć się na sam szczyt, z którego można podziwiać wspaniały widok na Kraków. Jeśli nie lubisz się wspinać i tak warto się wybrać w te okolice. Możesz tutaj pojeździć na rowerze albo spokojnie pospacerować. To świetne miejsce na relaks i zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Jaskinia Łokietka (Grota Łokietka)

Znana była miejscowej ludności już w średniowieczu. Wiąże się z legendą o Władysławie Łokietku, który jeszcze jako książę schronił się tutaj przed Wacławem III. Miał tutaj mieszkać przez około sześć tygodni. 

To najsłynniejsza jaskinia w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego. Składa się z czterech pomieszczeń i korytarza. Wytyczono w niej trasę turystyczną o długości 270 metrów. Możesz ją zwiedzić z przewodnikiem, który opowie o historii i geologii Jaskini.

Zalew Kryspinów

To sztuczny zbiornik ze sztuczną plażą, który znajduje się na terenie dawnej kopalni piasku. Mieści się zaledwie 12 km od Krakowa i kilka minut od lotniska. Kusi czystą wodą i piaszczystą plażą. Możesz się tutaj wspaniale zrelaksować. Kryspinów oferuje dziesiątki atrakcji. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. 

7 pomysłów na aktywny weekend w Małopolsce

Park Bednarskiego

Zajmuje 9,2 ha, ale zielony teren nad centrum Podgórza obejmuje w zasadzie cały obszar między Rynkiem Podgórskim a Rondem Matecznego. Znajdziesz tutaj niekończące się przestrzenie do eksploracji, w większości dzikie i zalesione, w tym teren byłego kamieniołomu i pozostałości fortu z XVIII wieku. 

Jeśli lubisz adrenalinę, możesz wybrać skok spadochronowy Kraków. Dostarczy Ci niezapomnianych emocji.