Gry planszowe na długie zimowe wieczory.
Rozrywka Robert Rudnicki - 03-11-2020

Gry planszowe na długie zimowe wieczory.

Gry planszowe to wręcz idealne rozwiązanie na długie zimowe wieczory. Dzięki nim możemy milo spędzić czas. Jest to bardzo dobra alternatywa dla komputera, telewizji i smartfonu. Gry planszowe są w stanie zapewnić emocjonującą, wielogodzinną rozrywkę dla całej rodziny. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju planszówek. Możemy zdecydować się np. na taką grę, w której będziemy trenować strategiczne myślenie, refleks lub też spostrzegawczość i zręczność. Odnajdziemy też takie planszówki, które bardzo dobrze działają na kreatywność i wyobraźnie. Oto kilka ciekawych propozycji gier planszowych na zimowe wieczory.

Dixit

Niezwykle popularną, wręcz kultową grą planszową jest gra o nazwie Dixit. Cieszy się ona tak dużym powodzeniem, ponieważ w bardzo prosty sposób pozwala rozwinąć skrzydła naszej wyobraźni. Jest to niezwykle wciągająca gra w skojarzenia, w której to uczestnicy po kolei opowiadają wymyślone przez siebie historie dotyczące jednej z kart ze swojego zestawu. Historia ta wcale nie musi być długa może być to np. jedno słowo dźwięk lub nawet cytat. Następnie kartę należy wyłożyć na stół tak, aby nie ujawnić znajdującego się na niej obrazka. Gracze muszą zgadnąć, która z kart należy do osoby opowiadającej historię. Gra ta jest naprawdę znakomitym pomysłem na doskonała zabawę.

Patchwork

Patchwork to bardzo przyjemna gra logiczna, która polega na tworzeniu pięknej kołderki z dostępnych kawałków materiału. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ kawałki te nie zawsze do siebie pasują. Musimy pamiętać również o tym, aby uzbierać solidny zapas guzików, które to pomogą nam w wykonaniu lepszej i ładniejszej kołderki od konkurencji. Grę wygrywa ten, kto zapełni największą część swojego pola i uzbiera najwięcej guzików. Warto dodać, że istnieje również odmiana tej gry, która przeznaczona jest dla najmłodszych członków rodziny, wersja tą jest to Patchwork Express.

Gry planszowe na długie zimowe wieczory.

Klasyki

Podczas długich zimowych wieczorów dobrze jest także sięgnąć po znane i lubiane klasyczne gry planszowe. Z cała pewnością możemy zaliczyć do nich takie gry jak np.: Scrabble, Monopoly, Warcaby czy Chińczyk.