Gdzie i kiedy umówić się na randkę?
Rozrywka Alicja Motyka - 27-01-2020

Gdzie i kiedy umówić się na randkę?

Pierwsza randka zazwyczaj jest poprzedzona ogromnym stresem i niepewnością. Wiele osób uważa, że o jej przebiegu decyduje między innymi miejsce spotkania. Potencjalna para często wybiera się na spacer, do kina, na kolację, czy na imprezę. Gdzie panują najlepsze warunki sprzyjające poznaniu się?

Kiedy randka jest udana?

Na wrażenia z randki ma wpływ wiele czynników, które właściwie można połączyć w jeden – druga osoba musi nam się spodobać. Nie chodzi wyłącznie o wygląd zewnętrzny, choć większość osób jest wzrokowcami. Znajomość ma potencjał wówczas, gdy podczas spotkania okazuje się, że dwoje ludzi łączą zainteresowania, zbliżone poglądy oraz ogólne samopoczucie w towarzystwie. Pierwsze wrażenie, poza wyglądem, to również wyraz twarzy, częstotliwość uśmiechania się, wykonywane gesty oraz ton głosu. Te wszystkie elementy pozwalają stwierdzić, czy drugie spotkanie ma sens, czy możliwe jest stworzenie poważnej relacji.

Gdzie i kiedy umówić się na randkę?

 Miejsce i czas spotkania mają znaczenie

Miejsce spotkania powinno być przede wszystkim neutralne, dlatego znaczna część randkowiczów wybiera kawiarnie lub restauracje. W obu lokalach panuje atmosfera, która sprzyja poznaniu się, nie powstają żadne zobowiązania, istnieją najlepsze warunki do spokojnej rozmowy. Równie dobrym miejscem na spotkanie jest park, jednak warunkiem koniecznym jest odpowiednia pogoda. Najlepsze warunki pojawiają się wiosną i latem, wówczas można zająć miejsce na ławeczce i spokojnie porozmawiać. Ten trend panuje głównie wśród osób w wieku od 20 do 30 lat. Zdaniem niektórych osób znaczenie ma również wybór dnia tygodnia i pory dnia spotkania. Znaczna większość wybiera weekendowe popołudnia, kojarzą się one z relaksem, wolnym czasem od obowiązków zawodowych i domowych. Podczas pierwszego spotkania niezbędny jest przecież spokój i odpowiednia ilość wolnego czasu. Drugi czynnik jest szczególnie ważny, jeżeli okazuje się, że czas spędzony z nowo poznaną osobą jest miły. W przeciwnym wypadku spotkanie może zakończyć się nieco szybciej, nie warto bowiem utrzymywać na siłę relacji, z której w przyszłości nie wyjdzie nic poważnego.