Modne butelki do karmienia
Zdrowie Maria Szczepańska - 05-03-2020

Modne butelki do karmienia

Są sytuacje, w których karmienie piersią jest niemożliwe wówczas noworodek od pierwszych dni życia zaczyna używać butelki dla niemowląt. Czasami zaczyna się z niej korzystać, gdy kończy się okres karmienia piersią, a zaczyna się rozszerzać dietę o inne mieszanki mleczne. W takich sytuacjach warto wiedzieć jaką butelkę wybrać, by była ona odpowiednia i nie szkodziła dziecku. Po jakie zatem butelki do karmienia należy sięgać?

Butelki dla niemowląt od pierwszych chwil życia

Mamy, które nie mogą karmić swoich pociech lub muszą zastosować karmienie mieszane powinny wiedzieć, które modele butelek zachęcą dzieci do korzystania z nich. Dzięki dopasowaniu właściwej butelki dla niemowląt nie występuje problem z jej ssaniem czy ssaniem z piersi. Świetnie sprawdzają się modele antykolkowe, które wyglądem i kształtem są wykonane na wzór piersi matki i doskonale dopasowują się do ust dziecka.

Pierwszym przykładem tego typu butelki jest model marki Mimijumi. Sam wygląd od razu wskazuje na to, że to wyśmienity wybór, gdyż są one łudząco podobne do naturalnej piersi kobiecej. Producenci wypuścili na rynek te butelki w dwóch odcieniach, jaśniejszym i ciemniejszym, tak by wybrać tą zbliżoną do kolory skóry matki. Wówczas przejście z karmienia piersią na sztuczne nie będzie dla dziecka tak ogromnym przeskokiem. Świetnie sprawdzą się także w trakcie karmienia mieszanego, ponieważ dziecko nie będzie miało problemu z ssaniem piersi matki i butelki. Są one dostępne w dwóch pojemnościach: 120 i 240ml.

Świetnym modelem antykolkowym są butelki Herobility. To szwedzka marka, która przystosowała butelkę do użytku od pierwszych momentów życia dziecka. Smoczki tej butelki posiadają dodatkowy otwór odpowietrzający, która tworzy równomierny przepływ, zapobiegając powstawaniu próżni i połykaniu powietrza przez niemowlę w trakcie jedzenia. Smoczek HeroTeat charakteryzuje się owalnym kształtem, który doskonale dopasowuje się do ust maluszka. Dzięki temu przejście z piersi na butelkę nie jest takie trudne dla dziecka. Kształt smoczka chroni przed przedostaniem się powietrza, co chroni przed wystąpieniem kolek, ulewania czy ślinienia się podczas picia.

Modne butelki do karmienia

Butelki z innowacyjnymi rozwiązaniami

Ciekawym pomysłem zaskoczyła firma B.Box. Stworzyła wyprofilowaną butelkę, która jest bardzo komfortowa w trzymaniu zarówno dla rodzica, jak i później samego dziecka. To butelka wyposażona w dozownik, który umożliwia błyskawiczne i bardziej higieniczne przygotowanie mleka przed wyjściem z domu. Wystarczy przed wyjazdem odmierzyć sobie pożądaną ilość mleka w jednej części, a w drugiej wlać wodę we właściwej temperaturze. To doskonałe rozwiązanie dla mam, przebywających często z dzieckiem poza domem.

Wytrzymałe butelki znajdziemy w ofertach francuskiej marki Beaba. Są one dostępne o pojemności 330 ml. Posiadają one zaokrągloną, stabilną podstawę z wymiennymi uchwytami. Występują różne opcje kolorystyczne, można zestawić sobie inny odcień podstawki, a inny nakrętki, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie smoczka.