Pomysł na czas wolny w Krakowie
Rozrywka Rafał Chodnik - 31-07-2023

Pomysł na czas wolny w Krakowie

Kraków jest cały czas oblegane przez turystów, z Polski i zagranicy. Nic w tym dziwnego, w końcu to jedno z naszych najpiękniejszych miast. Położone w malowniczej Małopolsce ma wiele do zaoferowania, dlatego staje się kierunkiem podróży dla wielu ludzi.

Jak spożytkować czas wolny w Krakowie?

W Krakowie zdecydowanie każdy może znaleźć coś dla siebie, nie brakuje tam pięknej architektury, wielu kierunków spacerów i szlaków rowerowych. Zacznijmy jednak od zwiedzania, które można sobie zaplanować samodzielnie, niekoniecznie z pomocą przewodnika. Bilety wstępu do większości zabytków można kupić samodzielnie w kasach przed wejściem lub online - to nic trudnego. Podstawą jest na pewno zwiedzenie Wawelu, Bazyliki Mariackiej i przejście Sukiennicami do Starego Rynku. Chcąc zwiedzać na własną rękę, przyda się książkowy przewodnik, wiele podpowiedzi można znaleźć również na dedykowanych stronach internetowych. W mieście otwartych jest wiele muzeów, a największym zainteresowaniem cieszą się Podziemia Rynku.

Pomysł na czas wolny w Krakowie

Spacery po Krakowie

W dzielnicy Kazimierz można poznać bliżej kulturę Żydowską, zwłaszcza w Starej Synagodze i Żydowskim Muzeum Galicja. Odkrywanie pewnym tajemnic może mieć miejsce również w Muzeum Etnograficznym. Natomiast osoby zainteresowane czasami II Wojny Światowej mogą dużo dowiedzieć się na Podgórzu. To właśnie tam znajdują się pozostałości po obozie koncentraycjnym Płaszów, czy Muzeum Fabryka Schindlera. Wszystko to wzbogacone jest wywiadami, wspomnieniami, zdjęciami i ciekawymi eksponatami. Warto ponadto udać się do Muzeum Narodowego, Muzuem Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Miejsca z daleka od zgiełku miasta

Chcąc uciec od zgiełku miasta i zaznać nieco spokoju warto wybrać się do Lasu Wolskiego. Jeżeli towarzyszami są dzieci, to można wybrać się do tamtejszego ZOO. Dorośli mogą natomiast zainteresować się zwiedzaniem Klasztorów Kamedułów i Benedyktynów. Pierwszy z nich zlokalizowany jest na Bielanach, drugi natomiast w Tyńcu. To jedno z idealnych miejsca na oddech od hałasu dużego miasta.