Jak wybrać najlepsze sushi w Krakowie z dostawą do domu?
Rozrywka Sebastian Kryczka - 28-01-2020

Jak wybrać najlepsze sushi w Krakowie z dostawą do domu?

Sushi to jedna z najmodniejszych i najpopularniejszych potraw, po które chętnie sięgają zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy Krakowa. W stolicy Małopolski działa obecnie wiele miejsc, w których można zamówić i zjeść pyszne sushi na miejscu lub na wynos. Osoby, które do tej pory nie miały styczności z japońską kuchnią, poniżej znajdą wskazówki, które pozwolą im wybrać najlepsze sushi w Krakowie i tym samym właściwie rozpocząć swoją przygodę z sushi.

Czym właściwie jest sushi i dlaczego jest tak lubiane?

Według wielu osób, sushi jest daniem japońskim. Okazuje się, że nie jest to jednak do końca prawda, gdyż pierwsze odpowiedniki współczesnej potrawy powstały w Azji Południowo-Wschodniej, skąd następnie trafiły i na dobre zadomowiły się w Japonii. Aktualnie, sushi jest jednym z najbardziej charakterystycznych oraz rozpoznawalnych na świecie japońskich dań. Klasyczne sushi jest podawane na surowo. Najczęściej składa się z surowego mięsa ryb lub owoców morza oraz przygotowanego w specjalny sposób ryżu. Charakterystycznym elementem sushi są także nori, czyli prasowane morskie wodorosty. Oprócz tego, sushi serwuje się z ostrym chrzanem wasabi oraz dodatkami warzywnymi.

Sushi występuje w kilku odmianach. Najstarszą i najpopularniejszą z nich jest nigiri, które ma podłużną postać oraz składa się z ryżu, ułożonego na nim wasabi oraz kawałka ryby lub owocu morza. Maki z kolei są najbardziej lubianą odmianą sushi w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Przygotowuje się je zawijając ryż z dodatkami w specjalne arkusze z nori, czyli prasowanych wodorostów. Tak powstaje rolada, która następnie jest krojona na mniejsze kawałki i gotowa do podania. Nieco podobne do maków są uramaki, w przypadku których to składniki warzywne i rybne zawijane są w nori, a następnie obtaczane ryżem. Oprócz nigiri, maków oraz uramaków istnieje także wiele innych odmian sushi, które różnią się sposobem przygotowania, wyglądem oraz smakiem.

Jak wybrać najlepsze sushi w Krakowie z dostawą do domu?

Najlepsze sushi w Krakowie, czyli jak wybrać dobry lokal z dostawą do domu?

W pierwszej kolejności musimy się zastanowić, czy na sushi wybierzemy się na miasto do restauracji, czy też zamówimy je do domu. Możliwość zamówienia sushi przez telefon lub aplikację mobilną świetnie sprawdzi się dla osób, które preferują spędzenie wieczoru w domowym zaciszu, organizują domówkę lub zwyczajnie nie mają ochoty na wyprawę do restauracji. Lokale oferujące najlepsze sushi w Krakowie pozwalają na ustalenie dowolnej godziny dostarczenia gotowych dań pod konkretny adres oraz ich punktualne dowóz prosto do domu.

Wybierając swoje najlepsze sushi w krakowie warto zwrócić uwagę na to, czy oferowane przez lokal potrawy są świeże oraz przygotowywane ręcznie w zgodzie z tradycyjnymi zasadami japońskiej sztuki. Pozwoli to spróbować prawdziwego, japońskiego sushi oraz ocenić jego smak. Wiele profesjonalnych krakowskich lokali oferuje ponadto dowóz gratis w obrębie określonych stref w zależności od wartości całego zamówienia. Miłośnicy sushi, którzy regularnie zamawiają swoje ulubione dania, mogą także skorzystać z programu partnerskiego, który oferuje korzystne zniżki dla wiernych klientów.