Peeling laserowy: wskazania i efekty
Zdrowie Nadia Szczęsna - 03-01-2021

Peeling laserowy: wskazania i efekty

Peeling laserowy (resurfacing) może zredukować zmarszczki, blizny i przebarwienia na twarzy. Nowsze technologie zapewniają specjalistom niezwykłą precyzję, szczególnie w delikatnych obszarach. Podczas zabiegu krótkie impulsy usuwają uszkodzone, pokryte bliznami lub pomarszczone warstwy skóry, odsłaniając gładsze, jędrniejsze warstwy znajdujące się pod spodem. Ciepło lasera może stymulować produkcję kolagenu, dzięki czemu nadaje skórze elastyczność. 

Jak wygląda zabieg?

Resurfacing wykorzystuje wiązki lasera z dwutlenkiem węgla (CO2) lub erbem. Lekarz kieruje urządzenie na głębokie lub powierzchowne warstwy skóry. Zapewnia komfort pacjentowi podczas całego zabiegu. W zależności od leczonego obszaru może zastosować znieczulenie ogólne lub miejscowe. 

Jeśli zostaniesz znieczulony miejscowo, możesz usłyszeć na początku zabiegu trzask lub poczuć lekkie pieczenie, gdy promienie laserowe odparowują górne warstwy skóry. Zazwyczaj krwawienie jest minimalne. Chirurg delikatnie usunie odrzucone warstwy skóry, a następnie przykryje problematyczny obszar specjalną maścią i gazą opatrunkową.

Na czym polega resurfacing?

Jeśli masz delikatne zmarszczki w okolicy oczu, na czole lub wokół ust, umów się na resurfacing. Nowoczesna laseroterapia w Katowicach może również pomóc w przypadku blizn po trądziku lub ospie wietrznej, plam starczych, brodawek, znamion, powiększonych gruczołów łojowych na nosie. teleangiektazji, rogowaceń słonecznych.

Chirurg używa lasera do wysyłania krótkich, skoncentrowanych, pulsujących promieni światła na problematyczny obszar. Korzystając z nowoczesnych technologii usuwa precyzyjnie niechcianą, zniszczoną skórę, po jednej warstwie na raz. Pozbywa się naskórka, jednocześnie ogrzewając skórę właściwą. 

Postępowanie po zabiegu

Regeneracja skóry po zabiegu trochę potrwa. Przez jakiś czas leczony obszar będzie zaczerwieniony, opuchnięty i tkliwy. Niekiedy może z niego wyciekać przezroczysty płyn. Czasami pojawiają się na nim strupy. Pamiętaj, aby ich nie drapać. Najprawdopodobniej lekarz zaleci, byś przez 7-10 dni stosował maść wygładzającą skórę i przyspieszającą gojenie. Zimne okłady również złagodzą wszelkie dolegliwości. 

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zapobiec infekcji, zmniejszyć dyskomfort i zapewnić jak najlepsze rezultaty. Specjalista poinformuje Cię, jak dbać o leczony obszar. Unikaj ekstremalnych temperatur, a przed wyjściem na dwór zastosuj krem z wysokim filtrem. Przyjmuj zalecane leki. Pamiętaj, by w razie możliwości unikać ekspozycji na słońce.

Peeling laserowy: wskazania i efekty 

Trwałe wyniki

To prawdopodobnie największa zaleta wspomnianego zabiegu. Imponujące rezultaty nie znikną z dnia na dzień. Laser odsłania nową warstwę skóry, dzięki czemu możesz zapomnieć o bliznach i innych dolegliwościach. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się efektami, zadbaj o skórę.

Co ważne, resurfacing w porównaniu do tradycyjnych technik jest nieinwazyjny. Pozwala skutecznie skorygować różne niedoskonałości kosmetyczne. Jeśli rozważasz peeling laserowy porozmawiaj z doświadczonym lekarzem o swoich potrzebach i dostępnych opcjach. Zapytaj, czy kwalifikujesz się do zabiegu.