Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie. Dlaczego warto?
Zdrowie Rafał Chodnik - 20-12-2019

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie. Dlaczego warto?

Wybielanie zębów polega na przeprowadzeniu procesu utleniania powierzchni szkliwa, co widocznie rozjaśnia odcień zębów. Profesjonalne wybielanie jest możliwe do wykonania jedynie w gabinetach stomatologicznych oraz zapewnia trwałe oraz w pełni satysfakcjonujące pacjenta rezultaty. Dlaczego warto poddać się profesjonalnemu wybielaniu zębów u dentysty?

Wybielanie zębów w gabinecie – co warto o nim wiedzieć?

Na pierwszej wizycie dentysta dokładnie ogląda zęby pacjenta oraz na podstawie ich stanu proponuje mu najlepszą metodę wybielania. Następnie zęby są starannie oczyszczane z osadów, kamienia nazębnego i innych zanieczyszczeń. Po czyszczeniu ich powierzchnia zostaje dodatkowo poddana piaskowaniu i polerowaniu. Zapewnia to lepszą penetrację preparatu wybielającego oraz pozwala osiągnąć optymalne rezultaty końcowe wybielania.

Istnieje wiele metod wybielania zębów, z których obecnie korzystają profesjonalne gabinety stomatologiczne. Jedną z nich jest tzw. metoda nakładkowa, która polega na założeniu na zęby specjalnych szyn z winylu wypełnionych środkiem wybielającym. Taką szynę zakłada się na noc, a efekty jej stosowania widoczne są już po 1-2 tygodniach. Trwałość zabiegu oceniana jest na kilka lat. Inną popularną metodą jest naświetlanie zębów specjalnymi lampami. Nakładany jest na nie specjalny żel, a pokryte nim zęby są naświetlane niebieskim promieniowaniem. Metoda ta pozwala na rozjaśnienie odcienia zębów o nawet 8 tonów oraz daje długotrwałe efekty.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie. Dlaczego warto?

Zalety profesjonalnego wybielania zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze dzięki doborowi właściwej metody, możliwe jest osiągnięcie satysfakcjonujących efektów już po pierwszej wizycie. Cały zabieg jest przeprowadzany pod ścisłą kontrolą dentysty, a sam pacjent nie musi dbać ani o systematyczność stosowania preparatów wybielających w domu, ani o ich bezpieczeństwo.

Ponadto, zabieg wybielania wykonany przez profesjonalistę jest bardziej komfortowy i bezpieczniejszy dla zdrowia zębów oraz samopoczucia pacjenta. Jego efekty są także dużo trwalsze, co zapewniają nowoczesne preparaty dentystyczne oraz sprzęt, którymi dysponują jedynie profesjonalne gabinety.