Gdzie dostać zdrową żywność ekologiczną?
Zdrowie Maria Górz - 12-02-2021

Gdzie dostać zdrową żywność ekologiczną?

W Polsce w ostatnich latach zauważa się duże zainteresowanie tematami zdrowej żywności i stylu życia. Stąd wzrosła potrzeba występowania miejsc, oferujących ekologiczne produkty. Współcześnie sklep ze zdrową żywnością jest coraz częściej spotykany zarówno w formie elektronicznej jak i stacjonarnej. Gdzie najlepiej kupować zdrową i sprawdzoną żywność?

Lokalne ryneczki i targi

Jednym z sprawdzonych miejsc, w których sprzedawana jest zdrowa żywność ekologiczna są lokalne targi i ryneczki. Zauważa się powrót popularności tych miejsc, wynika to z poparcia ich przez dietetyków i specjalistów od żywienia. Mocną stroną tych punktów jest to, że produkty tam sprzedawane pochodzą od lokalnych sprzedawców. Bardzo często uprawiane są one na własnych polach lub pochodzą od zaufanych dostawców. Ich owoce i warzywa nie są spryskiwane żadnymi niebezpiecznymi substancjami. Przy uprawie stosuje się tylko i wyłącznie nawóz ekologiczny, bez żadnych ulepszaczy. Ich proces dojrzewania jest całkowicie naturalny.

Gdzie dostać zdrową żywność ekologiczną?

Zdrowa żywność w hipermarketach

Gdy w sklepach nie obowiązywała konieczność umieszczania na produktach ich składu oraz wartości odżywczych można było pozostawić wiele do życzenia wobec jakości towarów markowanych nazwą „eko”. Odkąd wszedł obowiązek podawania tych informacji wiele się zmieniło. Wynika to również z rosnącego zainteresowania zdrową żywnością. Obecnie w hipermarketach dba się o to, by jakość produktów ekologicznych była na najwyższym poziomie. Coraz więcej produktów spotykanych na półkach pochodzi z upraw ekologicznych.

Sklep ze zdrową żywnością online

W Internecie coraz częściej spotkać można sklep ze zdrową żywnością. Ich oferta jest często dużo bardziej bogata w porównaniu do tych występujących stacjonarnie. Często posiadają produkty pochodzące od zagranicznych producentów. Ponadto ceny w sklepach online są dużo korzystniejsze oraz posiadają znacznie więcej promocji oraz dobrze gratyfikowane karty przeznaczone dla stałych klientów. Dokonując zakupów drogą elektroniczną można na spokojnie pochylić się nad składem każdego wybranego produktu, co pozwala łatwo ocenić, czy dany sklep oferuje jakościowe towary czy też nie.

Strefa Diet – stacjonarny sklep ze zdrową żywnością

To sieć eko-delikatesów posiadająca obszerny wybór żywności. Począwszy od BIO i EKO produkty po żywność dedykowaną osobom stosującym diety specjalistyczne takie jak np. dieta bezglutenowa, niskotłuszczowa, niskocholesterolowa, bezmleczna oraz inne. Ponadto w sklepach organizowane są spotkania z dietetykami oraz degustacje nowo wprowadzanych produktów. Sklepy te znajdują się w C.H. Auchan w Kielcach, w C.H. TESCO oraz C.H. M1 w Krakowie, w DH SUPERSAM w Katowicach oraz  CH TESCO przy Alei KEN w Warszawie. Strefa Diet powstała w 2013 roku, z roku na rok, nabierając doświadczeń dokonywała udoskonalenia asortymentu, nawiązując współpracę z najlepszymi dostawcami żywności zarówno z kraju jak i zza granicy. To idealne miejsce dla osób, dbających o zdrowy styl życia, gdyż oferowane są produkty wysokiej jakości.