Jaką pomoc stomatologiczną możemy uzyskać w Krakowie?
Zdrowie Maria Szczepaniak - 15-06-2020

Jaką pomoc stomatologiczną możemy uzyskać w Krakowie?

Kraków jak na duże miasto przystało charakteryzuje się dość bogatą ofertą stomatologiczną. Mieszkańcy miasta i okolic powinni mieć świadomość z czego można skorzystać, biorąc pod uwagę usługi – stomatolog kraków. Jest wiele miejsc na mapie Krakowa, które mogą pochwalić się profesjonalną opieką stomatologiczną, a co więcej będących siedliskiem specjalistów ze wszystkich możliwych obszarów powiązanych ze stomatologią. Wiele z tych miejsc wykorzystuje jak najnowsze rozwiązania terapeutyczne, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjenta poprzez wdrażanie rygorystycznych procedur higienicznych i zapewniając mu jak najlepsze efekty leczenia, dzięki wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu.

Jakie usługi zapewnia stomatolog kraków?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę – stomatolog kraków – pojawi się wiele różnych ofert stomatologicznych. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można implantologię, ortodoncję, endodoncję mikroskopową, czyli inaczej leczenie kanałowe, protetykę, stomatologię estetyczną, periodontologię, chirurgię stomatologiczną, stomatologię dziecięcą, profilaktykę i higienę zębów oraz nowoczesną diagnostykę taką jak np. rentgen stomatologiczny czy kamerę wewnątrzustną.

Jaką pomoc stomatologiczną możemy uzyskać w Krakowie?

Jak dba się o bezpieczeństwo usług stomatologicznych?

Bezpieczeństwo w gabinetach stomatologicznych stawiane jest na pierwszym miejscu, przestrzegając jak najbardziej rygorystycznych zasad. Pierwszą z nich jest sterylność. Każdy pacjent ma dedykowany zestaw sterylnych narzędzi, który jest otwierany podczas kontaktu z pacjentem. Jest to gwarancją tego, że wszystkie sprzęty są jałowe i bezpieczne. Kolejną ważną zasadą jest gruntowna dezynfekcja wszelkich powierzchni roboczych, znajdujących się w gabinetach stomatologicznych za pomocą profesjonalnych płynów, które posiadają umiejętność eliminowania przeróżnych mikroorganizmów. Personel stomatologiczny przed każdą wizytą czy zabiegiem musi dokonać obowiązkowej dezynfekcji rąk.

Wiele placówek stomatologicznych w bezpieczeństwie o wzrok pacjentów zapewnia im okulary ochronne, które chronią oczy przed możliwym zanieczyszczeniem różnymi sprayami czy płynami, które są wykorzystywane w trakcie leczenia. Okulary ochronne są także zbawienne podczas kontaktu z silnym oświetleniem pola zabiegowego, co jest konieczne, by widoczność lekarzy w czasie zabiegów była doskonała. Często stosowanym narzędziem jest także koferdam, który zapewnia suchość pola operacyjnego, dodatkowo zapewniając bezpieczeństwo zabiegu oraz skracając czas pracy lekarzy.

Wszelkie narzędzia, posiadające instrumenty z przepływem wody są na bieżąco dezynfekowane, za pomocą odpowiednich środków dezynfekujących przeznaczonych konkretnie do systemów wodnych opartych na działaniu nadtlenku wodoru, który jest wsparty przez jony srebra. Wszystkie systemy ssące foteli stomatologicznych są także codziennie dezynfekowane za pomocą bezpiecznych i efektywnych środków dezynfekujących. To pokazuje, że usługi oferowane są wykonywane z największą dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta, co najczęściej interesuje osoby, zasiadające na fotelu stomatologicznym.