Czy warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?
Kraków Sandra Kula - 10-02-2020

Czy warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Dywan stanowi nieodłączny element większości aranżacji mieszkaniowych. Współczesna moda to nie tylko wzorzyste tekstylia o krótkim włosiu, lecz także miękkie i wygodne dywany, wykonane z eleganckich materiałów. Czasem zajmują niewielką powierzchnię przed kominkiem lub pod stolikiem kawowym, a czasem wypełniają dużą przestrzeń, nadając jej przytulnego wyglądu. Bez względu na rozmiar, pranie dywanu nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza kiedy pojawiają się na nim uporczywe, trudne do usunięcia plamy.

Pielęgnacja dywanów

Dywan spełnia swoją funkcję w codziennym użytkowaniu, służąć jako plac do dziecięcych zabaw, wygodne legowisko dla zwierząt lub miejsce, w którym na szybko spożywa się przekąski przed telewizorem. W każdym z powyższych przypadków dywany ulegają zabrudzeniu, co wymaga częstej, nawet codziennej pielęgnacji. Odkurzanie dywanu to czynność, którą można wykonywać każdego dnia, zwłaszcza jeśli w domu znajdują się małe dzieci oraz czworonogi. Co jakiś czas należy solidnie wytrzepać dywan, a także zdecydować się na jego wypranie. Aby skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń, plam, roztoczy oraz sierści, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy czyszczącej.

Dlaczego warto?

Samodzielne pranie dywanu wiąże się z wielogodzinnym wysiłkiem fizycznym, który niestety skutecznie wyczerpuje nawet najsilniejsze ramiona. Dodatkowo trzeba zakupić dedykowane środki, nie mając do końca pewności, czy sprawdzą się na dywanie i nie uszkodzą go. Silne środki chemiczne mogą być trudne do wypłukania, co jest dodatkowym problemem wymagającym użycia siły. Na dłuższą metę takie rozwiązanie nie będzie się sprawdzać.

Idealnym wyjściem z sytuacji będzie oddanie dywanu do czyszczenia profesjonalnej firmie. Fachowcy zajmą się pielęgnacją, korzystając z wysokiej jakości sprzętów piorących i dobrej klasy odpowiednich środków chemicznych. Niektóre z firm umożliwiają przeprowadzenie prac w domu klienta, dzięki czemu odpada konieczność transportu ciężkiego dywanu do firmowego punktu. Aktualnie wiele z firm oferuje odbiór oraz dostawę w ramach wykonywanej usługi.

Czy warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

W firmie najlepiej!

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej daje gwarancję, że dywan zostanie skrupulatnie wypielęgnowany. Czynności obejmują między innymi trzepanie dywanu z brudu (często maszynowe), pranie wodne przy użyciu sprawdzonych i ekologicznych detergentów oraz suszenie dywanu w odpowiednich warunkach. Fachowcy doskonale wiedzą, że dywan musi być poddany testom, aby wykluczyć wrażliwość na dany detergent. Dzięki temu klient ma pewność, że dywan zostanie poddany fachowej pielęgnacji.

Ile to kosztuje?

Zlecając usługę zewnętrznej firmie należy liczyć się z tym, że za profesjonalizm trzeba zapłacić. Aktualny cennik jest niezwykle przystępny, głównie z uwagi na dużą konkurencję. Firmy rozliczają się w oparciu o metr kwadratowy dywanu. Ceny rozpoczynają się już o 9 zł, w zależności od rodzaju włosia i powierzchni dywanu. Ostateczna kwota nie musi być wygórowana, za to efekt powali na kolana niejednego!

Partnerem tekstu jest Dywanszop.pl - pranie dywanów Kraków.