Zaproszenia na komunię - jakie wybrać?
Kraków Rafał Chodnik - 22-02-2021

Zaproszenia na komunię - jakie wybrać?

Jeśli niebawem czeka Cię organizacja Komunii Świętej, pamiętaj o zaproszeniach. Te w formie słownej sprawdzą się np. podczas urodzin czy parapetówki. Na komunię warto zaprosić gości na piśmie. To nie tylko tradycja, ale również oznaka szacunku do samych gości czy uroczystości kościelnej. Jakie zaproszenia na komunię warto wybrać?

Zaproszenia na komunię robione ręcznie

Komunia to uroczystość przyjęcia sakramentu świętego. Jest to więc ważne wydarzenie w życiu każdego katolika. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych starają się, aby ten dzień na zawsze zapadł w ich pamięci. Zapraszają więc bliskich, którzy towarzyszą podczas tak podniosłego momentu. Zaproszenia wysyłane do rodziny czy przyjaciół można kupić w sklepie papierniczym, markecie czy nawet kiosku ruchu. Pamiętaj jednak, że będą to proste kartki produkowane zwykle w hurtowej ilości, a co za tym idzie, powtarzające się. Trudno w ich przypadku mówić o unikalności. 

Jeśli chcesz się wyróżnić, postaw na zaproszenia na komunię wykonane ręcznie. Nie tylko będą nietuzinkowe, ale również bardzo eleganckie. Rękodzieło charakteryzuje się niepowtarzalnością i klasą. Tworzone jest z dbałością o szczegóły. Nie musisz się więc martwić, że zaproszenie będzie niechlujne.

Jednym ze sklepów, które robią odręcznie zaproszenia na komunię, jest Artyferia.pl. W asortymencie firmy znajdziesz przepiękne zaproszenia na przyjęcie sakramentu Komunii Świętej. Możesz wybrać bladoróżowe zaproszenie z kielichem dla dziewczynki czy delikatne i rustykalne zaproszenie w kolorze błękitnym dla chłopca. Unikatowe, ręcznie robione prace z pewnością zachwycą gości i będą dla nich fantastyczną pamiątką.

Zaproszenia na komunię - jakie wybrać?

Klasyczne zaproszenia na komunię

Jeśli kolorowe zaproszenia nie przypadły Ci do gustu, sięgnij po klasyczny kolor, czyli biel. W Artyferia.pl w kolorze tym dostaniesz zaproszenia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Na produkcie może znaleźć się kielich, winogrono, hostia, osoba modląca się czy aniołek. Możesz wybrać rozmiar kartki, jej grubość oraz dodatkowe zdobienie. Dzięki niemu białe zaproszenie nie będzie nudne. 

Pamiętaj, że biel to piękny kolor, kojarzący się z komunią. Nie należy więc uciekać w nietuzinkowe barwy. Te zarezerwuj sobie na urodziny czy parapetówkę. Zapraszając na uroczystość przyjęcia sakramentu świętego, należy zachować szacunek i nie przesadzać z ozdobnikami na zaproszeniu. Przy tej okazji świetnie sprawdzą się zaproszenia wykonane ręcznie. Są one tworzone z myślą o wymagających klientach, którzy cenią sobie jakość wykonania, a także precyzję we wzornictwie. Ponadto rękodzieło jest eleganckie, nieszablonowe. Zachwyca prostotą, a jednocześnie pięknem.

Białe zaproszenia na komunię są uniwersalne. Możesz więc ich użyć, zapraszając gości na uroczystość dziewczynki, a także chłopca. Jeśli masz bliźnięta, dobrym pomysłem jest zakupienie zaproszeń w neutralnym kolorze. Pamiętaj, aby zamówić je znacznie wcześniej, ponieważ rękodzieło jest czasochłonne. Stworzenie zaproszeń z dużą ilością detali zajmie sporo czasu. Warto jednak zdecydować się na ręcznie robione zaproszenia. Dodadzą one charakteru uroczystości.