Auto na minuty? Sprawdź CarSharing w Krakowie!
Biznes Marysia Szczepańska - 30-09-2019

Auto na minuty? Sprawdź CarSharing w Krakowie!

Ideą carsharingu jest wspólne użytkowanie aut. Usługa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, zwłaszcza w dużych miastach. Flota pojazdów systematycznie się powiększa. Takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne i przyjazne dla środowiska. Dlatego, jeśli troszczysz się o środowisko i cenisz wygodę, koniecznie zwróć uwagę na carsharing. 

Jak działa Traficar?

Traficar jest firmą oferującą nowoczesną usługę wynajmu aut na minuty. Ogranicza formalności do minimum. Dzięki temu możesz łatwo i szybko skorzystać z tego rozwiązania. Najpierw musisz ściągnąć aplikację na telefon. Dostępna jest zarówno na Androida, jak i na iOS. Aby zarezerwować samochód, przygotuj kartę płatniczą, telefon i prawo jazdy.

Po pobraniu aplikacji załóż konto. Teraz możesz znaleźć samochód w swojej okolicy. Dostępne auta znajdziesz na mapce. Pamiętaj, że rezerwujesz auto na 15 minut. Jeśli w tym czasie nie dotrzesz do pojazdu, rezerwacja samoczynnie wygasa. Jeżeli jednak w wyznaczonym czasie dotarłeś do samochodu, zeskanuj kod QR. Znajduje się na szybie pojazdu. Po zeskanowaniu kodu możesz spokojnie otworzyć auto. Wsiądź do środka. Kluczyki znajdziesz w schowku. Po dotarciu na miejsce włóż klucze do schowka i kliknij w aplikacji opcję “zakończ wynajem”. Na maila dostaniesz wiadomość podsumowującą przejazd. Należne opłaty zostaną pobrane automatycznie z Twojej karty. 

Formularz rejestracyjny znajdziesz nie tylko w aplikacji, ale również na stronie firmy. Po zweryfikowaniu Twoich danych osobowych zostaniesz aktywnym użytkownikiem. Na dojście do samochodu masz co prawda 15 minut, ale rezerwację możesz zawsze przedłużyć o dodatkowe 5 minut. Dzięki temu nie musisz się bać, że nie zdążysz. Z usługi Traficar możesz skorzystać, jeśli ukończyłeś 18 lat i masz aktualne prawo jazdy.

Auto na minuty? Sprawdź CarSharing w Krakowie!

Jakie są opłaty?

Płacisz za każdy przejechany kilometr (80 groszy) i za każdą minutę wynajmu (50 groszy). Jeśli zostawisz auto w trybie postojowym, zapłacisz tylko 10 groszy za minutę. Taka opcja sprawdzi się idealnie, jeżeli załatwiasz sprawy w różnych częściach miastach i nie chcesz za każdym razem wypożyczać auta.

Dostawcze auta w Traficar

Traficar https://www.traficar.pl oferuje teraz 10 nowoczesnych pojazdów elektrycznych Renault Kangoo VAN ZE. Zaparkowane są pod sklepami Ikea. Zostały oddane do dyspozycji klientów w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. 

Jeśli potrzebujesz większego auta dostawczego, koniecznie zwróć uwagę na tę usługę. Renault Kangoo VAN ZE cieszy się dużą popularnością w całej Europie. Oferują zasięg do 270 km. Są w stanie pomieścić do 4 m3 ładunku. Sprawdzą się idealnie podczas przeprowadzki, dużych zakupów lub transportu towarów. W Polsce wprowadzono cenne przywileje dla samochodów elektrycznych. Mowa tutaj o bezpłatnym parkowaniu w dużych miejscowościach i możliwości korzystania z buspasów.

Pracownicy Traficar są odpowiedzialni za ładowanie i serwisowanie pojazdów. Dlatego nie musisz się martwić, że dostaniesz samochód z rozładowaną baterią. Jeśli miejsce docelowe znajduje się maksymalnie 20 km od Ikea, wynajem powinieneś zakończyć na parkingu sklepu. Aby skorzystać z carsharing, wystarczy, że zainstalujesz aplikację i założysz konto. 

Materiał używany przy współpracy z serwisem Traficar.pl - car sharing.