Ciśnieniomierze - wszystkie aspekty urządzenia
Zdrowie Maria Szczepańska - 14-10-2020

Ciśnieniomierze - wszystkie aspekty urządzenia

Kontrola ciśnienia krwi jest bardzo istotne, zwłaszcza w starszym wieku. Wskazane jest również dla osób obciążonych genetycznie chorobami wywołanymi niewłaściwymi wartościami tego parametru. Do tego celu konieczne jest zaopatrzenie się w ciśnieniomierze do domowego użytku. Powinny być przede wszystkim intuicyjne, łatwe w obsłudze i posiadać czytelny wyświetlacz. To ostatnie znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia przez osoby w podeszłym wieku.

Ciśnieniomierze - wszystkie aspekty urządzenia

Jakość i funkcjonalność ciśnieniomierzy

Na rynku istnieje wiele modeli ciśnieniomierzy, lecz warto postawić na urządzenia pochodzące od najbardziej znanych producentów. Do takich należy z pewnością marka Sanity, która oferuje ciśnieniomierze w różnych cenach i w pełni spełniających swoją rolę w możliwie najlepszy sposób. Ogólnie rzecz ujmując ciśnieniomierze powinny znajdować się każdym domu, nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy taki sprzęt może być przydatny. Najczęściej wybiera się ciśnieniomierze elektroniczne, którym można bez najmniejszych problemów zmierzyć niezbędne parametry. Pozwoli to na stałe monitorowanie zdrowia naszego i osób z najbliższego otoczenia. Prawidłowe parametry ciśnienia skurczowego wynoszą u dorosłej osoby  do 139 mmHg, natomiast rozkurczowego – maksymalnie 89 mmHg. Zakładając wybór najlepszego ciśnieniomierza możliwe jest dokonanie bardzo dokładnego pomiaru i pomoc w niwelowaniu skutków nadciśnienia lub obniżonej jego wartości. Do każdego ciśnieniomierza dołączone są wszelkie instrukcje, dlatego korzystanie z urządzenia nie powinno nastręczać żadnych problemów. Dodatkowymi informacjami, jakie należy wziąć pod uwagę jest również wykaz wszystkich czynności, których nie można podczas mierzenia ciśnienia.

Prawidłowe przeprowadzanie pomiaru ciśnienia

Współczesne ciśnieniomierze są bardzo dokładne, a w parze z tym idzie pełen komfort dokonywania pomiaru. Jednak konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad, by wynik był jak najbardziej miarodajny i wskazywał na rzeczywisty stan zdrowia. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest dokonywanie pomiaru w pozycji siedzącej, po kilkuminutowym odpoczynku. Całe ramię musi być odsłonięte, ponadto konieczne jest unikanie ciasno zapiętych mankietów nad miejscem pomiaru. Mankiet ciśnieniomierza natomiast należy umieścić w odpowiednim miejscu, bez zbędnego ścisku, gdyż może to zaburzyć dokładność pomiaru. Podczas mierzenia ciśnienia odradza się całkowite prowadzenie rozmów i zaniechanie poruszania się. Powyższe wskazówki warto stosować każdorazowo, niezależnie od tego, jakiej formy ciśnieniomierze znajdują się w naszych domach. Poleca się między innymi markę Sanity, która wyróżnia się nie tylko niezawodnością, ale również wysoką jakością wykonania urządzeń do pomiaru ciśnienia. Na końcu warto wspomnieć jeszcze o zasadach przechowywania i konserwacji ciśnieniomierzy. Należy je przede wszystkim czyścić z ewentualnego kurzu, w tym mankietu. Produkt powinien być przechowywany w suchym miejscu, gdyż wilgoć może uszkodzić produkt. Ponadto ciśnieniomierz powinien być umieszczony w miejscu niedostępnym dla dzieci.