Prywatne pakiety medyczne w Krakowie. Czy prywatne ubezpieczenie i pakiety medyczne są warte uwagi? Sprawdź, jak działają i jakie mają plusy!
Zdrowie Robert Rudnicki - 02-09-2019

Prywatne pakiety medyczne w Krakowie. Czy prywatne ubezpieczenie i pakiety medyczne są warte uwagi? Sprawdź, jak działają i jakie mają plusy!

Korzystanie z prywatnych pakietów medycznych z pewnością nie jest szeroko popularne w Polsce. Choć są one dostępne i możliwe do wykupienia w niskiej cenie niewiele osób wie, czym są takie prywatne pakiety medyczne, na jakiej zasadzie działają oraz jak mogą być nam pomocne. W tym artykule prezentujemy i opisujemy prywatne pakiety medyczne w Krakowie oraz przybliżamy korzyści, jakie płyną z wyboru takich pakietów.

Prywatne pakiety medyczne w Krakowie. Czy prywatne ubezpieczenie i pakiety medyczne są warte uwagi? Sprawdź, jak działają i jakie mają plusy!

Czym są “prywatne pakiety medyczne”?

Prywatne pakiety medyczne to pakiety oferowane przez prywatne kliniki lecznicze. W Polsce ale i w Krakowie funkcjonuje ich wiele. Niektóre z nich są ogólnopolskimi sieciami z wieloma filiami w różnych miastach, a niektóre są mniejszymi firmami działającymi np. jedynie w jednym mieście. Prywatne sieci klinik oferują wykupienie płatnego pakietu medycznego. Ma on postać dodatkowego ubezpieczenia za które płacić będziemy regularnie np. miesięcznie czy kwartalnie. Prywatne pakiety medyczne mogą mieć różne wysokości ceny, różne opcje oraz opiewać na różny zakres opieki zdrowotnej. Najtańszymi pakietami będą te podstawowe, które w cenie zawierają np. pomoc lekarza rodzinnego, podstawowe badania diagnostyczne czy proste zabiegi jak np. zastrzyki w czasie choroby. Nieco droższe i bardziej zaawansowane pakiety medyczne zawierają w sobie możliwość darmowej konsultacji z lekarzem specjalistą czy przeprowadzenie badań diagnostycznych w cenie pakietu. Najbardziej zaawansowane pakiety będą zawierały możliwość konsultacji u wszystkich specjalistów, cały proces leczenia, przeprowadzanie zabiegów czy refundację leczenia, gdy dana klinika nie może nam pomóc.

Prywatne pakiety medyczne są zatem dodatkową opcją leczenia. W zamian za regularne opłacanie takiej polisy zyskujemy przeważnie nielimitowany dostęp do usług leczniczych danej sieci klinik i możemy korzystać z nich w razie potrzeby, nie udając się np. do państwowych szpitali czy przychodni.

Jak w praktyce przebiega proces korzystania z takiego pakietu?

Jeśli wiemy już teoretycznie, czym są prywatne pakiety medyczne, mamy pewien pogląd na całą sytuację. Możemy jednak domyślać się lub pytać jak takie pakiety medyczne działają w praktyce. Jeśli zaistnieje sytuacja, w której będziemy chcieli skorzystać z prywatnego pakietu medycznego, możemy zrobić to bardzo prosto. Wystarczy w takim momencie zabrać ze sobą dowód tożsamości lub polisę potwierdzającą takie dodatkowe ubezpieczenie. W zależności od jego rodzaju możemy zgłosić się do kliniki danej marki w danym mieście lub w dowolnej placówce w Polsce. Po okazaniu polisy i potwierdzeniu ubezpieczenia, jesteśmy przyjmowani. W ten sposób możemy wykonywać badania, planowane zabiegi czy korzystać z pomocy w sytuacjach nagłych jak np. choroba. W tym momencie bez dodatkowych opłat będziemy mogli skorzystać z zakresu pomocy, jaki wybraliśmy. Niezależnie jednak od rodzaju usług jak chcemy wykonać, pomoc przebiegnie szybko i profesjonalnie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatkowych usług, których nie mamy “ w pakiecie” za dodatkową opłatą. Jeśli jesteśmy klientami danej kliniki (lub też nie) możemy w takich sytuacjach np. na preferencyjnych czy promocyjnych warunkach skorzystać z dodatkowych zabiegów, konsultacji czy usług lub opłacić pełną sumę tak jak osoba przychodząca “z ulicy” i leczą się prywatnie. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić kilka różnych wizyt czy procesów leczniczych w jednej marce - częściowo darmowych w pakiecie a częściowo płatnych.

Korzyści, jakie dają prywatne pakiety medyczne

Prywatne pakiety medyczne dają nam bardzo wiele różnego rodzaju korzyści. Pierwszą z nich jest ta odnośnie kolejek do lekarzy specjalistów. Każdy z nas z pewnością spotkał się osobiście lub w mediach z problemem długiego oczekiwania na poradę specjalistyczną np. kardiologa czy reumatologa. Korzystając z państwowej służby zdrowia, czas ten może wynosić nawet kilka — kilkanaście miesięcy. Podobnie sprawa ma się z niektórymi zabiegami. Korzystając z prywatnych pakietów medycznych, będąc klientami danej kliniki przeważnie w ciągu kilkunastu dni, możemy umówić się na wizytę u lekarza specjalisty lub na konkretny zabieg. Ci najpopularniejsi przyjmują przeważnie w ciągu kilku dni, co jest bardzo komfortową sytuacją. Dzięki temu możemy szybciej i skuteczniej rozpocząć proces leczenia.

Kolejnym plusem prywatnych ubezpieczeń jest z pewnością jakoś leczenia. Kliniki prywatne nie pozostają w tyle na tym polu w porównaniu do państwowych placówek, a wręcz oferują nowsze techniki leczenia, nowszy sprzęt czy nowsze metody kuracji. W takich miejscach dba się o to, aby oferować najlepsze i najskuteczniejsze metody leczenia, gdyż od tego zależy czy klienci będą korzystali z usług kliniki, a sama klinika utrzyma się na rynku. Stosowanie lepszych materiałów np. podczas badań czy zabiegów oraz nowoczesny sprzęt leczniczy w takich klinikach z pewnością podnosi poziom leczenia i sprawia, że jest ono skuteczniejsze. Najlepszym przykładem mogą być łóżka w takich klinikach, które znacznie różnią się na plus od łóżek w państwowych szpitalach.

Ważną zaletą prywatnych pakietów medycznych i leczenia się w prywatnych klinikach jest również profesjonalizm obsługi i naszego leczenia. Państwowa służba zdrowia z zaciągłościami po PRL, często przypadkową kadrą czy ogólnym podejściem do pacjenta z pewnością nie będzie oferowała tak dobrego podejścia do pacjenta co prywatne kliniki. Personel w postaci pielęgniarek, lekarzy czy pracowników w prywatnych klinikach jest na bardzo wysokim poziomie. Uprzejmość, pro klienckie podejście czy chęć pomocy z pewnością będą komfortowe i sprawią, że będziemy mieli większy komfort psychiczny podczas leczenia niż w państwowej służbie zdrowia — co jest bardzo ważne. Do kolejnych plusów prywatnych klinik możemy zaliczyć dużą ich dostępności w postaci wielu filii w różnych miastach, dużą konkurencję na rynku, która powoduje korzystne oferty dla klientów czy dostęp do ogólnej opieki zdrowotnej premium.

Prywatne pakiety medyczne w Krakowie. Czy prywatne ubezpieczenie i pakiety medyczne są warte uwagi? Sprawdź, jak działają i jakie mają plusy!

Czy takie pakiety są drogie i czy warto z nich korzystać?

Koszt prywatnych pakietów medycznych waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od tego, jaki zakres obejmują. Często są one proponowane nam w pracy np. z 50% zniżką lub całkowicie za darmo dla nas i naszej rodziny. Jeśli mamy problemy zdrowotne, podamy dzieci lub nie satysfakcjonuje nas państwowa opieka zdrowotna, zdecydowanie warto wykupić taki pakiet i potraktować go jako”ubezpieczenie” na przyszłość.