Mniej znane zabytki w Krakowie
Kraków Jakub Drath - 31-10-2019

Mniej znane zabytki w Krakowie

Kraków to miasto, które posiada niezliczona liczbę atrakcji oraz wiele światowej klasy zabytków. Każdy Turysta odwiedzający Kraków w pierwszej kolejności zwiedza takie miejsca jak: Zamek i Katedrę na Wawelu, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki czy też Barbakan. Kraków to skarbnica wielu niezwykłych miejsc. Czasami jednak warto udać się również w te miejsca, które nie są, aż tak przepełnione turystami jak te najbardziej popularne zabytki, ale są równie warte zobaczenia.  Możemy do nich zaliczyć między innymi: Kolorowe schody na Tatrzańskiej, Park Jordana czy Cmentarz Rakowicki

Kolorowe schody na Tatrzańskiej

Tatrzańska w mieście Kraków to jedna z bocznych ulic na Podgórzu. Jest ona wyjątkowa, ponieważ znajdują się na niej tęczowe schody. Na 55 stopniach umieszczone zostały różnego rodzaju cytaty i powiedzonka. Możemy znaleźć tu między innym cytaty z twórczości Makuszyńskiego czy Szymborskiej. Schody pomalowano w czerwcu 2013 r.

Park Jordana

                Park Jordana to idealne miejsce na wizytę z dziećmi. Jest to rozległy park, w którym znajduje się wiele interesujących atrakcji dla dzieci, mogą one korzystać tutaj z znacznej ilości zjeżdżalni, karuzeli, huśtawek i bujaków. Znajduje się tu również park linowy oraz bogato wyposażony kompleks sportowy, na którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Wielbiciele sportów ekstremalnych mogą ćwiczyć swoje umiejętności w Skateparku, który został świetnie wkomponowany w otoczenie Parku Jordana.  W miejscu tym możemy cieszyć się również ogromną ilością zieleni. Odwiedzają miasto Kraków warto zajrzeć do Parku Jordana, ponieważ to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji.

Cmentarz Rakowicki

Cmentarz Rakowicki w mieście Kraków to zabytek o dużym znaczeniu zarówno historycznym jak i architektonicznym. Duża część nagrobków znajdujących się na tym cmentarzu to dzieło znanych architektów i rzeźbiarzy, dlatego przyciągają one uwagę swoim kunsztem i pięknem. Zwiedzając to miejscem możemy oddać hołd między innymi takim znanym osobom jak: Jan Matejko, Marek Grechuta czy też Wiesława Szymborska.

Mniej znane zabytki w Krakowie