Muzyczne Wianki w Parku Jordana.
Kraków Jerzy Kania - 03-08-2021

Muzyczne Wianki w Parku Jordana.

W tym roku pożegnanie lata w Krakowie będzie naprawdę niezwykłe i niepowtarzalne. Wydarzeniem, w którym z pewnością warto wziąć udział będą zaplanowane na sierpień Muzyczne Wianki, które odbędą się w parku Jordana. Daty, które już dziś warto zapamiętać to 13 i 27 sierpnia. Co zatem dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Kraków Culture Summer – co warto wiedzieć na ten temat?

Kraków Culture Summer rozpocznie się w parku Jordana już 6 sierpnia i potrwa aż do 29 sierpnia. W tym czasie będziemy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju ciekawych spektakle i koncertach, no i oczywiście w Wiankach. Wianki zawładną sceną parku Jordana 13 i 27 sierpnia. Natomiast w weekend 6-8 sierpnia w ramach Summer Jazz Festiwal odbędą się koncerty zespołu Old Metropolitan Band oraz zespołu Hot Swing Band. Zaś na malej scenie będzie można obejrzeć spektakl „Turnus mija ja niczyja” wyreżyserowany przez Cezarego Tomaszewskiego. Wśród innych atrakcji wydarzeń Kraków Culture Summer zaplanowanych na sierpień możemy wyróżnić także występ Baletu Cracovia Danza, Teatru Groteska czy też występy artystów z festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Wszystkie koncerty oraz inne wydarzenia, które będą odbywały się w ramach Kraków Culture Summer będą biletowane, ale wstęp na nie będzie bezpłatny.

Muzyczne Wianki w Parku Jordana.

Dwie odsłony krakowskich Wianków

W tym roku czekają nas dwie odsłony krakowskich wianków będą to Wianki Debiuty i Wianki Święto Muzyki. Wianki Debiuty odbędą się 13 sierpnia. Tego dnia swoje autorskie kompozycje zaprezentują nam artyści z Atlantyda La5er x Zuza Baum. Podczas tych Wianków będziemy mogli posłuchać także zespołu Rycerzyki. Z występu tej grupy szczególnie zadowoleni będą zwłaszcza miłośnicy klimatu lat osiemdziesiątych. Na scenie wystąpi również zespół the Afronauts. Wianki Święto Muzyki to natomiast wydarzenie, które zostało zaplanowane na 27 sierpnia bieżącego roku. To właśnie wtedy będziemy mogli posłuchać Beaty i Bajmu, duety Kuby Karasia i Piotra Roguckiego, zespołu Bokka, poznańskiego kwartetu Izzy and the Black Trees oraz duetu Smolik//Kev Fox.