6 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny
Kraków Jakub Drath - 18-11-2019

6 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny

Kraków jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Znajduje się w sercu Europy. Przyciąga turystów z całego świata Starym Miastem, pysznym jedzeniem i niesamowitą atmosferą.

Rynek

To zdecydowanie najważniejsze miejsce, które warto odwiedzić w Krakowie. Tętni życiem, a okoliczne ulice są strefami wolnymi od samochodów. Wiele atrakcji turystycznych znajduje się tutaj na wyciągnięcie ręki.

Mimo że w mieście znajduje się ponad 130 kościołów, Kościół Mariacki (Bazylika Mariacka) jest najbardziej znany. To nie tylko symbol samego Krakowa, ale również całej Polski. Co godzinę trębacz gra słynny hejnał mariacki. Skończy się nieoczekiwanie w pewnym momencie. Według legendy przed wiekami podczas inwazji Mongołów trębacz został ugodzony strzałą. Na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń hejnał rozbrzmiewa codziennie.

6 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ten XVIII-wieczny ogród znajduje się w pobliżu Starego Miasta. Zachęca gości do odkrywania prawie 10 hektarów zamieszkiwanych przez tysiące imponujących roślin. Pamiętaj, że ogród można odwiedzić tylko od połowy kwietnia do połowy października. Warto podkreślić, że jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Jeśli potrzebujesz chwili odpoczynku i relaksu wśród zieleni, koniecznie się tam wybierz.

Planty

Planty są przyjemnym zielonym buforem między Starym Miastem a innymi dzielnicami. Dużą popularnością cieszy się północny zakątek. To właśnie tutaj zachowały się ostatnie ślady dawnego muru obronnego. Szczególną uwagę zwróć na imponujący Barbakan i Bramę Floriańską. Planty są “zielonymi płucami” miasta. To jedno z wyjątkowych i uroczych miejsc Krakowa. 

Muzeum Lotnictwa

To wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Wdrożono tutaj wiele interaktywnych i multimedialnych rozwiązań. Dzięki nim wizyta w Muzeum będzie niezapomniana. Dlatego przewodnik turystyczny po Krakowie wspomina również o tym wyjątkowy miejscu.

Maluchy mogą odkryć świat samolotów. To naprawdę niesamowite doświadczenie nie tylko dla dzieci.

Wystawa Muzeum Lotnictwa Polskiego jest imponująca. Znajduje się nie tylko w budynku głównym i dawnych hangarach lotniczych, ale również na zewnątrz. Dzięki temu możesz połączyć spokojne, bezpłatne zwiedzanie ze spacerem. Warto podkreślić, że jedna ze stałych wystaw obejmuje samoloty z pionierskiego okresu lotnictwa. Może stanowić świetne wprowadzenie do opowieści o początkach lotnictwa.

Aquapark

Krakowski Aquapark jest jednym z najlepszych basenów w Polsce. Wszystkie atrakcje są dostępne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie chodzi tutaj tylko o pływanie. Park Wodny oferuje wiele atrakcji, w tym zjeżdżalnie, tory pływackie oraz wyodrębnione miejsce do sportów wodnych. W sezonie letnim można też wspaniale odpocząć na plaży koło Aquaparku.

6 najciekawszych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny

Smocza Jama

Jest najsłynniejszą jaskinią w Polsce, formacją krasową znaną przede wszystkim z legendarnego smoka. Przed wejściem można zobaczyć jego rzeźbę, zainstalowaną w 1972 roku. Raz na jakiś czas zieje nawet ogniem. Według legendy smok został zabity przez króla Krakusa, zanim założył miasto.