Korzyści wynikające z zakupu mieszkania od dewelopera
Kraków Katarzyna Kret - 12-06-2020

Korzyści wynikające z zakupu mieszkania od dewelopera

Na zakup własnego mieszkania decyduje się wielu młodych ludzi, zwłaszcza takich, którzy wstąpili w związek małżeński lub planują powiększenie rodziny. Czasami wsparcie finansowe od rodziny pozwala na taką inwestycję, innym razem natomiast niezbędne jest złożenie wniosku o kredyt. Niezależnie od sposobu finansowania, zawsze jest to duży wydatek, dlatego mając na względzie iż jest to decyzja na całe życie, warto rozważyć zakup mieszkania od dewelopera w Krakowie. Niniejszy artykuł ma na celu wyodrębnienie kilku zalet takiego rozwiązania.

Urządzenie wnętrz w zgodzie z własnym gustem

Oczywiście w pierwszej kolejności należy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania co do metrażu, lokalizacji oraz wskazania, jakie obiekty powinny znajdować się w pobliżu. Dla rodzin z dziećmi z pewnością ważnym czynnikiem będzie przedszkole oraz szkoła w niedalekiej okolicy. Przydatne okażą się również place zabaw oraz parki, do których można wybrać się z całą rodziną w wolne popołudnie. Po wyborze lokalizacji i metrażu można przejść do konkretnych poszukiwań, decydując się na mieszkania od dewelopera w Krakowie można wybrać wszystko samodzielnie od podstaw. Zasadniczą zaletą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym jest zdecydowanie możliwość aranżacji od A do Z zgodnie z własną wizją i potrzebami. Rozpoczynając od rodzaju podłóg, poprzez kolory ścian i kończąc na meblach do poszczególnych pomieszczeń i dodatkowych ozdób. W przypadku lokum zakupionego na rynku wtórnym, często korzystna cena wiąże się z koniecznością remontu lub zmianą wygląd wszystkiego, wówczas nie ma mowy o oszczędności. Wręcz przeciwnie, całościowy koszt może drastycznie wzrosnąć, a tego chyba każdy chciałby uniknąć. Rynek pierwotny cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin, ponieważ mają one dość duży wybór mieszkań w wielu konfiguracjach. Dla jednych nabywców liczy się rozkład pomieszczeń, dla innych natomiast okna skierowane na północną lub południową stronę. Każdy z pewnością znajdzie odpowiednie dla siebie mieszkanie od dewelopera w Krakowie i każdym innym dużym mieście.

Korzyści wynikające z zakupu mieszkania od dewelopera

Pozostałe zalety mieszkania od dewelopera

Możliwości własnych aranżacji oraz duży wybór to najważniejsze zalety mieszkań od dewelopera. Nie mniej ważną są kwestie prawne, a konkretnie rękojmia, która zobowiązuje dewelopera do pokrycia kosztów związanych z ewentualna naprawą usterek. Oczywiście nie mogą one być wynikiem nieprawidłowości w eksploatacji zakupionego mieszkania. Okres wspomnianej wyżej rękojmi wynosi 5 lat, co jest niewątpliwą korzyścią dla nabywców. Kolejnym atutem mieszkań od dewelopera jest możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, a konkretnie nie wnosi się opłaty w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast z uwagi na fakt, że życie pisze różne scenariusze, może dojść do sytuacji, w której konieczna staje się sprzedaż mieszkania. Wówczas można je sprzedać za znacznie wyższą kwotę, niż jest to w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. W drugim przypadku wartość rynkowa po prostu spada, gdyż nie lokatorzy zajmujący takie mieszkanie nie byli pierwszymi nabywcami.