Trzy propozycje sportów zimowych alternatywnych dla nart i desek snowboardowych
Rozrywka Jerzy Zastępa - 23-01-2020

Trzy propozycje sportów zimowych alternatywnych dla nart i desek snowboardowych

Sporty zimowe z pewnością to nie tylko jazda na nartach oraz na snowboardzie. Istnieje też kilka innych ciekawych dyscyplin, z których możemy skorzystać w trakcie zimy i bawić się równie doskonale. Jak zatem ciekawie spędzać czas w zimowe weekendy wypoczywając na świeżym powietrzu? Trzy alternatywne propozycje sportów zimowych przedstawiamy poniżej.

Trzy propozycje sportów zimowych alternatywnych dla nart i desek snowboardowych

 

Biegi narciarskie

Pierwszym alternatywnym sportem dla najpopularniejszych dyscyplin zimowych będą biegi narciarskie. To sport narodowy w Skandynawii, który jest traktowany tak samo, jak np. bieganie w Polsce. W naszym kraju jest on jednak nieco pomijany — a ma wiele zalet. Pewnością nie musimy być w tak dobrej kondycji fizycznej, jak przy jeździe na nartach. Możemy również zacząć biegać (chodzić) dużo prościej i nie musimy wkładać tak dużo energii w naukę. Obecnie w wielu lokacjach istnieje sporo tras biegowych. Jeśli zatem chcemy oryginalnie spędzić czas na świeżym powietrzu, możemy zorganizować wypad w gronie znajomych lub rodzinnym i spróbować niewymagającej dyscypliny.

 

Jazda na łyżwach

Jednym ciekawszych sportów zimowych, które możemy uprawiać nawet w środku miasta, jest jazda na łyżwach. Obecnie wiele miast decyduje się ustawiać lodowiska w centrach. Przeważnie za drobną opłatą lub za darmo możemy wypożyczyć łyżwy oraz skorzystać z tej opcji. Z pewnością jazda na łyżwach daje wiele przyjemności. Nie musimy również udawać się w odległe miejsca, jak ma to miejsce przy dojeździe na stoki narciarskie. Jazda na łyżwach jest też przeznaczona dla każdej osoby niezależnie od wieku czy umiejętności.

 

Hokej

Jedną z bardziej “ekstremalnych” dyscyplin sportów zimowych, które można uprawiać amatorsko, jest hokej. Niezależnie od tego, jak dobrze jeździmy na łyżwach, możemy wraz ze znajomymi umówić się na rozegranie spotkania hokejowego. Na lodowiskach krytych np. po wykupieniu usługi będziemy mogli skorzystać ze sprzętu oraz samodzielnie przekonać się, na czym polega ten sport. Oprócz ruchu z pewnością otrzymamy dużą dawkę śmiechu. Jest to też sposób na oryginalne spędzenie czasu i chociaż przez chwilę poczucie się jak gwiazda NHL. Przeważnie nigdy nie graliśmy w hokeja na lodzie i dlatego może być to doskonały sposób na zimową aktywność.