Nowoczesne techniki remontowe w Krakowie
Biznes Sebastian Kryczka - 25-12-2019

Nowoczesne techniki remontowe w Krakowie

Kraków tętni życiem tak jak wiele z europejskich miast. Mieszka w nim mnóstwo ludzi i działa wiele firm o różnych profilach działalności. Wielkie znaczenie dla miasta mają inwestycje budowlane. Dzięki powstającym nowym budowlom miasto rozwija się, a ludzie dostają pracę. Jednak wiele inwestycji wykonywanych jest w miejscach o gęstej zabudowie co stwarza problemy komunikacyjne. Podobnie jest w przypadku prac rewitalizacyjnych prowadzonych prze miasto oraz podmioty prywatne. Częściowym rozwiązaniem problemu jest wykonywanie remontów bez głębokich i szerokich wykopów.

Jak to się robi w Krakowie?

Coraz częściej remonty w Krakowie odbywają się z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest tzw. kraking statyczny. Nazwy tej używa się do określenia techniki wykorzystywanej do wyburzeń podziemnych i bezwykopowych renowacji kanałów. Na czym to polega? Maszyna z głowicą kruszącą dokonuje destrukcji starego węzła, a rozdrobniony materiał jest wprasowany w okoliczny grunt.

Na głębokości, na której prowadzone są magistrale o mniejszych przekrojach, grunt nie jest jednorodnie ścisły. Pozwala to na rozsunięcie go i ułożone promieniście resztek skruszonej rury oraz powiększenie średnicy roboczej dla przeciągnięcia nowego rurociągu. Metoda pozwala na zastosowanie nowych przewodów o znacznie większej średnicy.

Choć sposób wymiany rurociągów może wydawać się skomplikowany w rzeczywistości wcale nie jest taki złożony. Po przygotowaniu placu budowy i gotowego odcinka nowego rurociągu całość prac przebiega podczas jednego przejścia maszyny. Tym samym technika ta jest wygodna również ze względu na krótki czas realizacji zaplanowanych działań.

Nowoczesne techniki remontowe w Krakowie

Zastosowanie technik bezwykopowych renowacji kanałów

Jeśli inspekcja telewizyjna rur wykaże ubytki w ścianach przewodów, przez które dostaje się do wnętrza sypki grunt i kamienie, należy bezwarunkowo zastosować wymianę rurociągu. Bezwykopowe renowacje kanałów można stosować na każdym rodzaju sieci. Najczęściej jednak restaurowane są sieci kanalizacyjne. Metoda naprawy daje możliwość pełnej inspekcji remontowanych odcinków. Używa się do tego samobieżnych robotów wyposażonych w kamery telewizji przemysłowej. Dzięki temu nawet niespodziewane awarie powstałe podczas renowacji mogą zostać szybko zlokalizowane i usunięte.

Pod powierzchnią Krakowa znajduje się sieć kanałów, zbiorników i pawilonów, które tworzą niezwykłą infrastrukturę. Układ krakowskich kanałów tworzy sieć o długości blisko dwóch tysięcy kilometrów. Podziemne przepusty są arteriami łączącymi wszystkie dzielnice Krakowa. Żeby się w tym wszystkim odnaleźć potrzeba firmy dysponującej adekwatnym know-how. Bez firmy, która dobrze rozumie sytuację nawet najnowocześniejsze sposoby prowadzenia prac, takie jak bezwykopowe renowacje kanałów, nie mogłyby pomóc.

Bez wątpienia jedną z lepszych firm przeprowadzających remonty w Krakowie i okolicach jest LESGAZ. Jest to ekspert w swojej branży. Firma wykonuje bezwykopowe renowacje kanałów. Nie są to proste remonty, dlatego profesjonalizm wykonawcy jest w tym przypadku szczególnie ważny.

Materiał przygotowany z LESGAZ - bezwykopowe renowacje kanałów.