Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?
Rozrywka Sebastian Kryczka - 16-03-2022

Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?

Miesiące wiosenne takie jak maj i czerwiec to czas gdy w kościołach rozpoczynają się sakramenty pierwszej komunii świętej. Jest to niezwykły czas dla dzieci i ich rodzin, poprzedzony pełnią przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Podpowiemy zatem jakie kwiaty wybrać do dziewczęcego wianka.

 

Wianek zamówiony

 

Kwiaciarnie również żyją przygotowaniami do tych wyjątkowych dni. Większość rodziców decyduje się na zamówienie gotowych wianków i wiązanek, tworzonych na specjalne zamówienie. Zazwyczaj pracują tam osoby, które doskonale znają specyfikę tego wyjątkowego dnia i doskonale wiedzą, jakich kwiatów i materiałów użyć, by zrobić niepowtarzalne wrażenie.

 

Jakie kwiaty wybrać?

 

Zwróćmy uwagę, że wianek i wiązanka komunijna zdecydowanie musi pasować do sukienki, którą wybraliśmy na ten wyjątkowy dzień. Ważne by wszystko było spójne i nawiązywało do siebie. Nie możemy pozwolić na to by, wkradł się chaos i przesada. Najważniejsza w tym dniu jest mała dziewczynka i to ona musi się czuć dobrze i wyjątkowo. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka jak i rodziny. Musimy zwrócić uwagę na to, by wianek komponował się dobrze nie tylko z ubiorem, ale również z urodą dziewczynki i jej fryzurą. Zazwyczaj do wianków wybierane są delikatne kwiaty i w jasnych odcieniach. Może to być delikatna zieleń i bardzo jasny róż. Generalnie do wykonania wianka i wiązanki wybiera się pastelowe kolory kwiatów, by jeszcze bardziej podkreśliły delikatność dziewczynki.

Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?

Wianek naturalny czy sztuczny?

 

Wybór gotowych wianków plastikowych jest ogromny. Jednak my zdecydowanie jesteśmy zwolennikami wianków z naturalnych kwiatów, które zdecydowanie dodają urody małej dziewczynce. Wianki takie są w taki sposób przygotowane, aby przetrwały cały dzień na głowie. Jakie zatem kwiaty wybrać do wianka? W kwiaciarni z pewnością pomogą dobrać odpowiednie kwiaty, ale do wyboru mamy konwalie, storczyki, gerbery, stokrotki bądź róże. Generalnie wiosenne kwiaty połączone z zielenią liści, stworzą piękne kompozycje.