Najczęściej wybierane aktywności przez Polaków
Rozrywka Maria Rydwan - 31-12-2020

Najczęściej wybierane aktywności przez Polaków

Badanie „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków” jasno pokazało, że naród nasz jest coraz bardziej skłonny wydzielić coraz więcej kosztów na czynności powiązane z rozrywką i sportem. Polacy najczęściej biegają, jeżdżą na rowerze, chodzą na siłownię, grają w piłkę nożną, uprawiają nordic walking oraz pływają.

Wzrost funduszy na sport

Polacy miesięcznie przeznaczają na sport głównie od 100 do 300 zł, a nawet do 500 zł na rozrywkę. Trend ten jest uwarunkowany większymi wynagrodzeniami, modą na sport i ciekawe formy spędzania czasu wolnego. Społeczeństwo coraz więcej inwestuje w swój własny wypoczynek. 11% respondentów jest w stanie wydać powyżej pół tysiąca na miesięczne atrakcje. Polakom jeszcze brakuje do statystyk podawanych przez kraje Europy Zachodniej, jednakże zauważa się wzrost wartości rynku usług dotyczących wypoczynku i rozrywki (w 2018 roku wyniosła ona około 80 mld zł). Ponadto rośnie kwota miesięczna wydawana na rekreację i przyjemności.

Aktywność sportowa Polaków

Prawie połowa badanych uważa, że Polacy są aktywni sportowo i z roku na rok jest to coraz bardziej popularniejsze w naszym kraju. Wśród dyscyplin oprócz wyżej wymienionych znalazły się także sporty ekstremalne. Są one wybierane dlatego, że stanowią doskonałą alternatywę oraz stwarzają okazję do przeżycia niezapomnianej przygody. Dodatkowo coraz więcej osób jest w stanie sobie na nie pozwolić.

Najczęściej wybierane aktywności przez Polaków

Rozwój rynku usług wypoczynkowych

W naszym kraju zauważa się rosnący rozwój rynku usług powiązanych z wypoczynkiem. Jest to spowodowane większymi wypłatami, trendem na zdrowy tryb życia, większym budżetem na przyjemności i ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Polacy są bardziej świadomi z potrzeby odreagowania i regeneracji organizmu, stąd coraz częściej decydują się na aktywny wypoczynek.

Czas na rozrywkę

Polacy najczęściej korzystają z różnych form rozrywek weekendami, w ciągu godzin wieczornych, podczas urlopów i wakacji. Osoby, które najczęściej towarzyszą Polakom w rozrywkach to partner/partnerka, przyjaciele, znajomi oraz rodzina.