Jakie łóżko do sypialni zapewnia komfortowy sen?
Kraków Antoni Konopka - 28-02-2021

Jakie łóżko do sypialni zapewnia komfortowy sen?

Odpowiednie łóżko to gwarancja udanego snu. Jeśli zatem planujemy kupno nowego mebla do naszej sypialni, poświęćmy na to odrobinę czasu i zróbmy porządny research – by odpowiednio wybrać to jedno, najlepsze. Co wziąć pod uwagę i czym kierować się wybierając łóżko do sypialni? Podpowiadamy!

Łóżko to najważniejszy mebel w naszym domu. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie się zregenerować i pełni sił wstać rano, by realizować swoje codzienne zadania i obowiązki. Nie zapominajmy o tym, że jakość oraz długość snu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, humor, samopoczucie. Łóżko musi być komfortowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb, czy to pod względem wielkości, czy miękkości materaca. Jednym dobry sen zapewni wielkie łóżko z welurowym zagłówkiem, inni bez problemu wyśpią się na podstawowej, drewnianej konstrukcji. Kluczem do sukcesu jest nasze zadowolenie – to ono jest w tym wypadku priorytetem.

Łóżko do sypialni — na co zwrócić uwagę? 

Design

Łóżko do sypialni to mebel, który jak już wspomnieliśmy, zasługuje na sporą dawkę naszej uwagi. Do jego poszukiwania musimy się naprawdę konkretnie przyłożyć. Pochopne decyzje będą złe w skutkach. Słabej jakości sen wpłynie na nasze zdrowie, nastrój, pracę, a nie na tym nam zależy.

Jakie łóżko do sypialni zapewnia komfortowy sen?

Wymiary

Jedną z kluczowych kwestii, jakie musimy mieć na uwadze kupując łóżko, są  jego wymiary. To, na jak wielki mebel się ostatecznie zdecydujmy jest kwestią mocno indywidualną, na którą wpływa wielkość sypialni i ilość osób, które w niej śpią. Świetną opcją dla singla jest łóżko kontynentalne z pojemnikiem o wymiarach 140x200 cm bądź piękne tapicerowane łóżko 160x200 cm. Oczywiście, gdy szukamy łóżka do sypialni dla pary – to w rozmiarze king size będzie strzałem w dziesiątkę. Solidny, duży zagłówek i wygodny materac – na pewno się w nim wyśpicie.

Materiał

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania łóżka sypialnianego, bezapelacyjnie miejmy na uwadze materiał, z jakiego jest ono zrobione. W sklepach znajdziemy modele wykonane z drewna, metalu oraz te  tapicerowane. Są zupełnie inne i nie każde z nich będzie pasowało do każdego stylu mieszkania. Aktualnie największym popytem cieszą się łóżka tapicerowane, więc jeśli chcecie być w trendach – ten model to bez wątpienia najmodniejsza opcja.