Gdzie na spacer po Krakowie
Kraków Maria Rydwan - 23-03-2022

Gdzie na spacer po Krakowie

Kraków jest miastem, po którym możemy zrobić niezliczoną ilość kilometrów podczas spacerów. Miasto to jest pełne ciekawych miejsc pod względem architektonicznym, a także muzeów o różnej tematyce. Niemniej jednak warto pomyśleć o Krakowie w kontekście miasta pełnego zieleni i przyjaznemu dzieciom.

 

Wielkomiejska zieleń

 

Kraków jest pełen zielonych miejsc, które przynajmniej raz w życiu trzeba odwiedzić. Zacznijmy od krakowskich Plantów. Jest to park miejski okalający Stare Miasto. Park ten powstał po zburzeniu starych, średniowiecznych murów miejskich. Przez Kraków przepływa jedna z największych rzek w Polsce. Wielu krakowian jak i turystów lubi odpoczywać na łonie natury. Bulwary Wiślane są do tego miejscem idealnym. Wiosną i latem wiele rodzin spędza czas, przesiadując na skarpach, korzystając z pięknej i ciepłej pogody. Zimą również jest to miejsce często odwiedzane przez cała rodziny na niedzielne spacery. Innym ciekawym miejscem na spacery są wały Rudawy. Jest to kolejna rzeka, której koryto zostało wyregulowane. Wiele rodzin spędza czas na krakowskich Błoniach. Jest to łąka położona kilka minut od Rynku Głównego. Znajdziemy tam mnóstwo ścieżek do spacerowania, jazdy na rowerach oraz na rolkach.

Gdzie na spacer po Krakowie

Parki krakowskie

 

Park Jordana jest jednym z najciekawszych parków w Krakowie. Zlokalizowany jest przy al. 3 Maja i powstał w 1889 roku. W parku znajdują się popiersia znanych Polaków, można się w nim bawić, grać i korzystać z siłowni lub boisk. Musimy jednak pamiętać, że park nie jest otwarty całą dobę. Będąc na Podgórzu, warto wybrać się na Wzgórze Lasoty, gdzie możemy podziwiać najmniejszy kościół w Krakowie. Idąc dalej, możemy wejść na Kopiec Krakusa. Miejscem polecanym na spacer w Krakowie jest również Park Lotników Polskich. W pobliżu znajduje się Tauron Arena oraz Ogród Doświadczeń. Z parku mamy krótką drogę do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Osoby mieszkające w Dębnikach mają do dyspozycji niewielki, raptem 5 hektarowy Park Dębnicki. Park podzielony jest na dwie części, odrestaurowaną oraz nieodrestaurowaną. W Parku możemy zobaczyć Pałac Lasockich, który niestety nie jest dostępny do zwiedzania w środku.