Ciśnieniomierze nadgarstkowe, jako idealny sprzęt do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
Zdrowie Grzegorz Marynowicz - 15-10-2020

Ciśnieniomierze nadgarstkowe, jako idealny sprzęt do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

Pomiar ciśnienia to czynność, którą codziennie w warunkach domowych wykonuje naprawdę bardzo wiele osób. Jaki zatem ciśnieniomierz warto zakupić do swojej domowej apteczki, tak abyśmy mogli w prosty i wygodny sposób kontrolować ciśnienie tętnicze krwi? Czy w dzisiejszych czasach na rynku odnajdziemy ciśnieniomierz idealny do codziennego użytku?

Prawidłowe ciśnienie krwi – jakie są normy ciśnienia tętniczego?

Systematyczny pomiar ciśnienia to z całą pewnością zwyczaj, który warto wprowadzić do swojego życia. Regularny monitoring ciśnienia tętniczego pozwoli nam, bowiem uniknąć wielu groźnych chorób, dlatego też dobrze jest wyrobić sobie nawyk codziennego mierzenia ciśnienia. Pamiętajmy, że prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi powinno wynosić 120/80 mm Hg. Dopuszczalne normy ciśnienia w przypadku ciśnienia skurczowego to 90-135 mm Hg, natomiast ciśnienie rozkurczowe powinno znajdować się w przedziale 50-90 mm Hg. Regularnie występujące pomiary niemieszczące się w tych normach należy koniecznie skonsultować z lekarzem.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe, jako idealny sprzęt do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

Elektroniczne ciśnieniomierze nadgarstkowe, jako doskonała alternatywa tradycyjnych ciśnieniomierzy.

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są nowoczesne ciśnieniomierze elektroniczne, które umożliwiają nam prosty, szybki i dokładny pomiar ciśnienia tętniczego. Szczególnie popularną grupą ciśnieniomierzy elektronicznych są ciśnieniomierze nadgarstkowe. Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się, bowiem zarówno do codziennego użytku w domu, jak i podczas różnego rodzaju wyjazdów i wyjść. Wiele osób tak chętnie decyduje się na zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego, ponieważ ciśnieniomierze te są niezwykle proste w obsłudze, za ich pomocą można dokonać pomiaru nawet przy użyciu tylko jednego przycisku. Z ciśnieniomierzy nadgarstkowych z powodzeniem mogą korzystać zarówno osoby starsze, jak i osoby aktywne.

Jakiej marki ciśnieniomierze nadgarstkowe warto zakupić?

Pamiętajmy, że podczas pomiaru ciśnienia bardzo duże znaczenie ma sprzęt, z jakiego korzystamy. Dlatego tez wybierajmy urządzenia dobrej jakości, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Znana marką produkującą wysokiej jakości urządzenia medyczne jest np. Geratherm. Warto podkreślić, że wszystkie ciśnieniomierze marki Geratherm spełniają surowe normy dotyczące tego typu urządzeń. Do popularnych modeli ciśnieniomierzy marki Geratherm możemy zaliczyć między innymi ciśnieniomierze nadgarstkowe: WRISTWATCH i ACTIVE CONTROL. Ciśnieniomierz WRISTWATCH to wręcz idealne urządzenie do codziennej kontroli ciśnienia, jest niewielkie, proste w obsłudze i posiada funkcję dopompowywania do wymaganej objętości. Natomiast ciśnieniomierz nadgarstkowy ACTIVE CONTROL to niezwykle ekologiczny i praktyczny sprzęt. Model ten na tle innych wyróżnia się tym, iż posiada wbudowany akumulator litowo– jonowy o bardzo dużej wydajności. Naładowana bateria wystarczy nam na niezwykle długi okres czasu, w ciągu roku wystarczy naładować go zaledwie 5-6 razy. Ponadto sprzęt ten posiada również funkcje wykrywania arytmii serca.