Portal parentingowy – kompetentne źródło informacji dla świadomych rodziców
Nauka i Edukacja Katarzyna Kret - 11-05-2020

Portal parentingowy – kompetentne źródło informacji dla świadomych rodziców

Pełnienie roli rodzica to trudne zadanie, któremu podołać musi każda mama i tato. W dzisiejszych czasach rodzice mogą czerpać cenną wiedzę i doświadczenie nie tylko od swoich bliskich, ale także ekspertów i innych rodziców, którzy dzielą się nią na łamach blogów i portali parentingowych. Te ostatnie w szczególności mogą stanowić istotne wsparcie w procesie wychowywania dziecka wskazując początkującym rodzicom najlepsze możliwości.

Portale parentingowe – jakie informacje można znaleźć na ich łamach?

Portal parentingowy to rozbudowany serwis internetowy, którego tematyka w całości skupia się na rodzicielstwie. Jego użytkownicy mogą czerpać wiedzę z regularnie publikowanych artykułów przygotowywanych przez specjalistów oraz innych rodziców. Portale parentingowe odpowiadają na większość nurtujących współczesnych rodziców problemów oraz wskazują im właściwe wyjście z niemal każdej sytuacji. Oprócz porad dotyczących metod wychowywania dzieci, na ich łamach znaleźć można także praktyczne metody wspierające naturalny rozwój dziecka, propozycje zabaw dla całej rodziny oraz recenzje książek, zabawek i innych gadżetów odpowiednich dla najmłodszych.

Wiedza dostępna w serwisie zazwyczaj pogrupowana jest w czytelnych kategoriach. Tworzony przez dziennikarzy i praktyków specjalizujących się w psychologii dziecięcej portal parentingowy Akademia mądrego dziecka posiada podział według wieku dziecka oraz posiadanych przez niego umiejętności. Pozwala to na wyszukanie artykułów poradnikowych dopasowanych nie tylko do wieku metrykalnego malucha, ale także rzeczywistego poziomu jego umiejętności. Dostępne na nim porady skierowane są nie tylko do rodziców, ale także do osób, które dopiero przygotowują się do rodzicielstwa i poszukują sprawdzonego źródła wiedzy, które ułatwi im to zadanie.

Portal parentingowy – kompetentne źródło informacji dla świadomych rodziców

Jaki powinien być warty uwagi portal parentingowy?

W internecie znaleźć można wiele portali parentingowych. Poszukując godnego zaufania źródła informacji warto kierować się przede wszystkim poziomem merytorycznym. Artykuły powinny być tworzone przez ekspertów, a udostępniana wiedza weryfikowana przez specjalistów. Wspomniany powyżej portal parentingowy Akademia mądrego dziecka jest tworzony głównie przez dziennikarzy specjalizujących się w psychologii dziecięcej, a wszystkie porady i artykuły udostępniane rodzicom powstają przy wsparciu psychologów. Autorzy publikacji korzystają ze sprawdzonych źródeł, publikacji naukowych oraz badań i raportów. Gwarantuje to wysoką jakość i poprawność przekazywanych informacji oraz daje pewność bezpiecznego korzystania z udostępnianej wiedzy.

Akademia mądrego dziecka skupia się na rozwoju dziecka z różnych perspektyw – rozwoju konkretnych zmysłów oraz wykształcaniu różnych umiejętności. Takie podejście pozwala na spojrzenie na wychowanie dziecka ze znacznie szerszej perspektywy oraz daje możliwość doskonalenia konkretnych umiejętności, w tym inteligencji emocjonalnej, kompetencji społecznych oraz samodzielności. Bardzo ważnym filarem wychowania dziecka jest bowiem wspieranie jego naturalnego dążenia do samodzielności, które powinno być jednak dopasowane zarówno do wieku, jak i indywidualnych predyspozycji każdego malucha. Na tym, jak zrobić to prawidłowo, skupia się portal parentingowy Akademia mądrego dziecka.