Najpopularniejsze warsztaty graficzne
Nauka i Edukacja Katarzyna Kret - 02-12-2019

Najpopularniejsze warsztaty graficzne

Wraz z rozwojem technologicznym wzrasta zapotrzebowanie na posiadanie umiejętności w dziedzinie grafiki komputerowej, stąd potrzeba zapisania się na szkolenia graficzne, oferowane najczęściej w sieci bądź też innych miejscach.

Odbiorcy – szkolenia graficzne

Spotykane na rynku szkolenia graficzne nie są tylko i wyłącznie dedykowane grafikom komputerowym. Oczywiście wymaga się od nich znajomości wielu programów i nadążania za obecnymi trendami w świecie grafiki, stąd ich obecność na organizowanych szkoleniach i kursach. Współcześnie uczestnikami takich kursów są studenci różnych kierunków, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności w trakcie studiowania pokrewnego kierunku bądź odwrotnie, po to by nabyć nowe kompetencje i  kwalifikacje. Na szkolenia te przychodzą także fotografowie, którym wiedza ta bardzo przydaje się we własnej pracy, np. w trakcie obróbki zdjęć. Spotyka się również projektantów np. stron internetowych, którzy dzięki nowym umiejętnościom będą mogli udoskonalić swoje dotychczasowe realizacje. Przychodzą jeszcze osoby, które pracują w Internecie, np. w mediach społecznościowych, w których znajomość programów graficznych usprawnia i polepsza jakość swojego jestestwa w świecie wirtualnym. Przychodzą czasem osoby, które interesują się tymi tematami, bądź po prostu chcą się przekwalifikować i rozpocząć swoją przygodę z grafiką.

Najpopularniejsze warsztaty graficzne

Popularne szkolenia

Popularność w ostatnich czasach osiąga grafika 3D. Do jednych z tego rodzaju szkoleń graficznych należy Visual Masterclass. Szkolenie 3DS MAX polega na renderowaniu i tworzeniu sceny 3D, bo to by uzyskać jak najbardziej realistyczny efekt wizualizacji. Uczestnicy szkolenia szkolą się z kreowania shaderów w środowisku Corona Renderer, zapoznają się z narzędziem 3ds Max. Wiedzę tą można wykorzystać w różnych środowiskach. Nabywa się także wiedzę na temat świateł studyjnych, renderowaniu wnętrz oraz różnych sytuacji zewnętrznych. Koszt takiego szkolenia to około 1800zł. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty Substance Painter, skupione na modelowaniu i teksturowaniu. Uczą jak kreować modele w Zbrushu i tworzyć shader i render w Substance Painterze. Jest on kierowany przede wszystkim artystom, którzy ciekawią się tematyką tworzenia modelu do teksturowania i renderowania. Zaleca się by uczestnicy te szkolenia posiadali wiedzę na temat technologii 3D. Innym rodzajem szkolenia jest Zbrush Workshop, kierowany jest do osób, które chcą nabyć umiejętności pracy w tych narzędziach po to, by pracować przy zaawansowanych modelach. W trakcie szkolenia poznaje się techniki i umiejętności wykorzystania określonych elementów Zbrush’a, które stosuje się przy samodzielnym kreowaniu i modelowaniu swoich obiektów 3D. W trakcie warsztatów dużą część skupia się wiedzy merytorycznej, po to by sprawnie opanować Zbrusha. Wiedza ta pomocna będzie w pracy w 3D, dzięki poznanym trickom praca w tym programie będzie przebiegała znacznie sprawniej. To program, który jest najlepszy w branży 3D do modelowania kreatywnego. Po przebyciu tego szkolenia praca w tym programie będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.