Zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku
Nauka i Edukacja Jerzy Kania - 25-12-2020

Zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku

Wybór zabawki dla dziecka w każdym wieku jest obecnie dość uproszczony. Na sklepowych półkach można znaleźć mnóstwo kolorowych propozycji. Na każdym opakowaniu producent zaznacza dedykowany wiek pociechy. Znaczna większość współczesnych zabawek sprawia radość najmłodszym. Niektóre z nich pozostają w zakresie zainteresowania przez co najmniej kilka lat. Do takich należą wszelkie zabawki interaktywne, edukacyjne. Ponadto odgrywają one bardzo dużą rolę w wychowaniu i nauce dzieci.

Zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku

Zabawki edukacyjne dedykowane niemowlętom

Dzieci już od samego początku powinno wspomagać się zabawkami edukacyjnymi. Obecnie największe zainteresowanie wzbudzają niewątpliwie zabawki uczące podstawowych słów, liter, cyfr. Mogą się nimi bawić już dzieci od szóstego miesiąca życia. Tak zwane uczniaczki wydają wesołe dźwięki, uczą rozróżniania kolorów i kształtów. Śpiewając piosenki i recytując wierszyki, przynoszą mnóstwo radości każdego dnia. Rodzice i bliscy nierzadko decydują się również na zakup anglojęzycznych wersji zabawek. Zapoznanie się z obcym językiem na wczesnym etapie nie zaszkodzi, a może przynieść mnóstwo korzyści. Po pełnym wrażeń dniu, dziecko może się przytulić do zabawki i spokojnie zasnąć. Spełnia zatem co najmniej dwie funkcje – edukacyjne i wypoczynkowe.

Prezenty dla dzieci powyżej pierwszego roku życia i przedszkolaków

W każdym sklepie zabawki często sortowane są względem wieku dziecka. Łatwo zatem zawęzić krąg poszukiwań do tych dedykowanych odpowiedniej grupie wiekowej. Dla dziecka, które skończyło już pierwszy rok życia sprawdzą się różnego rodzaju krzesełka edukacyjne oraz domki o podobnych funkcjach. Dobrym pomysłem są również kostki edukacyjne, skrywają one w sobie mnóstwo niespodzianek dla małego użytkownika. Generalnie im dziecko jest starsze, tym łatwiej wybrać dla niego coś przydatnego, również w nauce. Dzieci uczęszczające do przedszkola z całą pewnością ucieszą się z kolorowego globusa, mini laboratorium, czy quizów. Wzbudzą zainteresowanie i będą doskonałą rozrywką na długi czas.