Dlaczego warto zapisać się na kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej?
Zdrowie Dawid Mrowiec - 11-12-2019

Dlaczego warto zapisać się na kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej?

Wiedza na temat metod udzielania pierwszej pomocy jest bardzo przydatna. Pozwala na uratowanie życia i zdrowia osobom, które uległy różnego rodzaju wypadkom oraz na przełamanie lęków związanych z samodzielną interwencją. Każdy z nas może spotkać się w swoim życiu z sytuacją, kiedy życie i zdrowie drugiego człowieka będzie w naszych rękach. Aby godnie sprostać temu zadaniu, warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Cenna wiedza, która ratuje ludzkie życie i zdrowie

Kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej jest skierowany do wszystkich osób, które pragną zdobyć wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczestnicy uczą się m. in. metod oceny stanu zdrowia osoby poszkodowanej, co pozwala im na wybór odpowiedniego sposobu postępowania, który pozwoli dostosować zakres udzielanej pomocy do obrażeń. Posiadanie wiedzy na temat zasad postępowania pozwala także przełamać strach związany z udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz wykorzystać czas między zdarzeniem a przybyciem służb ratunkowych w najlepszy możliwy sposób. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia cenna jest bowiem każda sekunda!

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dzieli się zwykle na dwie części. Pierwszą stanowi teoria, podczas której osoby uczęszczające na zajęcia biorą udział w prowadzonych przez specjalistów wykładach. W ich trakcie można dowiedzieć się wszystkiego, co istotne dla prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz poznać najlepsze dostępne metody postępowania. Druga część kursu służy natomiast wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktycznych sytuacjach. Uczestnicy kursu w jej trakcie biorą udział m. in. w ćwiczeniach prowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych, którzy uczą ich prawidłowego postępowania w różnych sytuacjach.

Dlaczego warto zapisać się na kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej?

Pierwsza pomoc przedmedyczna kurs, który powinien ukończyć każdy człowiek

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle cenna. W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie codziennie dochodzi go groźnych wypadków, niezwykle istotna jest bowiem szybka i prawidłowa reakcja świadków zdarzenia. Pomimo rozwoju technologii czas oczekiwania na karetkę w zależności od tego, gdzie miało miejsce zdarzenie, wynosi od kilku do nawet kilkunastu minut. W przypadku zagrożenia życia znaczenie ma każda upływająca minuta i to od świadków zdarzenia zależy, czy czas ten zostanie właściwie wykorzystany.

Badania jasno pokazują, że wcześnie udzielona pierwsza pomoc znacząco podnosi szanse osoby poszkodowanej na przeżycie. Pozwala jej także uniknąć ciężkich powikłań zdrowotnych związanych m. in. z niedotlenieniem organizmu. Dlatego tak istotna jest świadomość społeczna odnośnie obowiązku udzielania pierwszej pomocy, które na każdego obywatela nakłada prawo oraz umiejętność jej prawidłowego udzielenia. Co więcej, wybierając pierwsza pomoc przedmedyczna kurs można nie tylko nabyć wiedzę niezbędną do prawidłowego prowadzenia akcji ratunkowej, ale także pokonać własny strach i obawy, które w największej mierze wynikają po prostu z niewiedzy.