Ekskluzywne kluby biznesowe
Biznes Bogdan Możdżyński - 20-11-2019

Ekskluzywne kluby biznesowe

Coraz częściej w miejscach publicznych mają miejsca spotkania grup biznesowych. Współcześnie w klubach spotykają się biznesmeni, chcący pogłębić swoje relacje z osobami ze świata celebryckiego i artystycznego.

Idea klubów biznesowych

Ubiór biznesmenów nie jest tak wymagający jak w przypadku korporacji. Najważniejsze jest to, by dobrze się czuć i mieć obrane cele spotkania, na które się udajemy. Wiele klubów zaczyna zmieniać swoją formułę, tak by były one podporządkowane spotkaniom branżowym, np. Business Centre Club, Polska Rada Biznesu, Dutch-Polish Business Club Wielopolska czy Pure Sky Club. W ostatnim z wymienionych znajduje się także strefa relaksu oraz mini kino, gdzie zawodowe kontakty z powodzeniem można łączyć z towarzyskimi. Najważniejszą ideą klubów jest spotkanie twarzą w twarz, bo nic nie jest w stanie zastąpić takiej formy kontaktu. Zauważa się zmianę, która przeobraziła kluby w miejsca, w których spotykają się osoby z różnych środowisk, będącymi mieszanką towarzyską. O elitarności świadczy umiejętność dzielenia się wiedzą z własnej dziedziny, tak jest w klubie Adam Street, Soho House oraz The Hospital, wszystkie mieszczące się w Londynie. Członkostwo w tego rodzajach klubach kosztuje niezłą kwotę, w PSC w Warszawie opłata roczna wynosi 10 tysięcy złotych. Wiele klubów stosuje zasadę, by dostać się do takiej grupy należy posiadać specjalne zaproszenie, bądź rekomendację od osoby, będącej już w klubie. Tak jest w klubach w Turynie czy Sztokholmie. Nie zawsze kluby stawiają na wysoką opłatę za członkostwo, przykładem może być klub Celsius. Ich nadrzędnym celem jest pozyskiwanie kontaktów z różnych dziedzin w luksusowym klimacie. Najbardziej chodliwe kluby w Londynie znajdują się w dzielnicy Covent Garden.

Ekskluzywne kluby biznesowe

TOP 10

Do najbardziej luksusowych klubów zaliczany jest Home House, Ivy Club, One Alfred Place. Wszystkie 3 mieszczą się w Londynie. Do tego grona zaliczane są Le Cercle w Paryżu, Cercle de Lorraine w Brukseli, The Hospital w Londynie, Noppe w Sztokholmie, Societa del Whist w Turynie, Le Cercle Munster w Luksemburgu oraz Adam Street w Londynie.